Switch to full style
Co jeść, co zabrać z domu, co zdobyć w terenie.
Odpowiedz

Ile dni bez jedzenia?

02 cze 2013, 16:55

Jak zapewne każdy z Was wie, w sytuacji ekstremalnej możemy być zmuszeni do przymusowej głodówki. I co wtedy? Czy ktoś z Was nie jadł przez dłuższy okres czasu czy to na skutek postu, treningu czy też ułańskiej fantazji? Macie w tym temacie jakieś własne doświadczenia?

Ile dni bez jedzenia?

02 cze 2013, 18:16

4 dni (w zasadzie 3,5) - powód, status portfela 0, brak możliwości pożyczki, trzeba było przeczekać cierpliwie do zastrzyku gotówki :)
na szczęście była herbata ;p
w tym czasie było też dużo snu, co by o głodzie nie myśleć :)

Ile dni bez jedzenia?

03 cze 2013, 14:09

Ja najwięcej miałem 2,5 dnia, z tym że jedyne co wprowadzałem do organizmu to była woda niegazowana. Dłużej nie chciałem bo podobno potem trzeba lewatywy przyjmować - w takiej książce o medycynie naturalnej tak pisali :P

W sumie dobrze się czułem, do tego też ćwiczyłem, tylko było takie poczucie beznadziejności :(

Ile dni bez jedzenia?

03 cze 2013, 15:06

nigdy nie głodziłem się specjalnie, żeby sprawdzić ile wytrzymam. Z tego co pamiętam to chyba dwa dni żyłem bez jedzenia podczas jakiejś choroby, gdzie straciłem apetyt. Przy każdej próbie spożycia czegoś odrazu to zwracałem. Przyjmowałem tylko wodę.
Krzysiek napisał(a):Dłużej nie chciałem bo podobno potem trzeba lewatywy przyjmować - w takiej książce o medycynie naturalnej tak pisali

myślę, że to kompletna bzdura.
Gdy wyzwalano więźniów z obozów koncentracyjnych, gdzie niektórzy mieli kilkanaście dni głodówki, to nie dawano im się najeść do syta tylko systematycznie dostwali coraz to większe racje. Miało to zapobiec pęknięciu skurczonego żołądka

Ile dni bez jedzenia?

03 cze 2013, 15:59

Ale Lupus tu chodzi o robienie lewatywy podczas głodówki leczniczej, żeby usunąć z organizmu zgromadzone w nim toksyny. Po przerwaniu głodówki już się lewatyw nie robi.

Wqle kiedyś interesowałem się tematyką obozów i więźniowie prawie wszystkie organy mieli kilkanaście razy mniejsze niż u zdrowego człowieka.

Ile dni bez jedzenia?

03 cze 2013, 16:01

ACH.. myślałem że chodzi Ci o to, że po dłuższej głodówce trzeba lewatywy robić.
Ok zwracam honor. :)

Ile dni bez jedzenia?

11 lip 2013, 10:39

Ja niejadłem przez dwa dni jak się odchudzałem.

Ile dni bez jedzenia?

24 wrz 2013, 15:35

Lupus84 napisał(a):Gdy wyzwalano więźniów z obozów koncentracyjnych, gdzie niektórzy mieli kilkanaście dni głodówki, to nie dawano im się najeść do syta tylko systematycznie dostwali coraz to większe racje. Miało to zapobiec pęknięciu skurczonego żołądka


Może to i racja ze skurczonym żołądkiem, tak samo jak to zauważył Krzysiek

Krzysiek napisał(a):Wqle kiedyś interesowałem się tematyką obozów i więźniowie prawie wszystkie organy mieli kilkanaście razy mniejsze niż u zdrowego człowieka.


A ja natomiast słyszałem że przyczyną śmierci osadzonych, była wina bakterii, które to podczas przymusowej głodówki, się rozwijały naturalnie w żołądku, i nie przyzwyczajony organizm jak i szczepy bakterii które obumarły czy też zanadto się rozwinęły, były odpowiedzialne nawet za śmierć osób, które zjadły coś czego bardzo długo nie jadły.
Podobny efekt może być i teraz kiedy zjemy coś czego nigdy wcześniej nie jedliśmy, możemy dostać obstrukcji czy wymiotów.

Ile dni bez jedzenia?

24 wrz 2013, 18:18

Nie jadłem 3 dni podczs choroby. I 4 po zawodzie miłosnym. Ale dobrze ze było lato to browarki waliłem ;)

Ile dni bez jedzenia?

20 lis 2013, 09:40

Ja nie jadłem 3 dni, ale nie czułem się z tym dobrze. Po prostu chciałem sprawdzić, jak organizm upomni się o amu :) Owszem, upomniał się. Czułem ogólne osłabienie, byłem rozkojarzony, a w żołądku czułem dziwnego rodzaju ból.
Odpowiedz