Teraz jest 22 maja 2018, 03:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sty 2015, 12:58 

To się nazywa science fiction bez dorabiania ideologii po prostu... ; ]
W przypadku apokalipsy czy czegoś w tym rodzaju, nie byłoby nic skuteczniejszego od najprostszych kłusowniczych metod. Wnyki, sidła, wilcze doły, potrzaski itp. A jak już zastanawiasz się nad takim zagadnieniem to zacznij od tego, że najpierw trzeba by walczyć z ludźmi, bo zabijaliby się o to co teraz nazywamy śmieciami.

PostNapisane: 23 sty 2015, 13:06 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Fin, tak... wzialem pod uwage to co napisales. Tego typu metody wlasnie mam na uwadze.
A w przypadku fabuly bohater bedzie mial przygody z juz "pol-ludzmi". :)
Tj. ludzie bardziej sie uzwierzeca, a niektore zwierzeta uczlowiecza - instynkty sie wyrownaja.
Wtedy te SF bedzie juz poparte jakas ideologia bo powodem kataklizmu beda pewne czynniki sloneczno-planetarne. :) Jeden ze scenariuszy zaklada, ze bohater bedzie mial przyjaciela misia. :)

No dobra, bo sobie pomysl spale. ;P

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 23 sty 2015, 14:37 

Zwierze zatraca naturalne instynkty średnio po 50 pokoleniach utrzymywanych w niewoli. To kawał czasu i pracy dla człowieka. Natomiast szybkie zmiany to filmowa ściema rodem z godzilli. Nie żebym zniechęcał ;p
Hmm. Coś mi tu świta.
"Świt 2250", Andre Norton. Książka opowiada o postapokaliptycznym świecie pełnym zdziczałych ludzi, a rolę psów u boku człowieka zajęły koty. Przynajmniej jeżeli dobrze pamiętam bo czytałem ponad 10 lat temu. Przeczytaj, podobne do tego o czym mówisz, o ile jeszcze nie czytałeś.

PostNapisane: 23 sty 2015, 14:48 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Nie czytalem, chetnie przeczytam. Dzieki za namiar.

Oczywiscie przy fabule byloby wiele watkow fikcyjnych i nierealnych. Fabula bylaby przewodnia, opisy technik raczej tlem. Tak by czytelnik mial przy tym rozrywke a nie burze mozgu jak to bywa przy nauce.

Natomiast przy stworzeniu pracy czysto technicznej nie byloby mowy o fikcji, wiec trzymac sie bede wszelkich wynikow badan jakie uda mi sie zebrac do kupy. Nie wiem ile to potrwa, bo sam na biezaco bede sie uczyl przynajmniej 85% materialu. :)

I tak na przyklad juz informacja od Ciebie na temat 50 pokolen jest kierunkiem, ktory przestudiuje szerzej.

Edycja: Choc co do tych 50 pokolen, tak na logike i myslac sobie o tym w tle, wydaje mi sie iz jest uwarunkowane gatunkiem danego zwierzecia. I tak, zmiany u papugi moga sie roznic zmianom u zolwi. Moze to byc uwarunkowane rowniez czestotliwoscia prokreacji.
Dodatkowo okres ten zalezny jest od konkretnego poziomu ewolucyjnego danego gatunku jak sadze, wiec poza instynktem istotny jest tu mozg i sam iloraz inteligencji, ktory jest/moze byc dziedziczny. I te zmiany sa istotne.

Ale jak napisalem wczesniej, zglebie ten temat bo moge sie mylic totalnie. :) Pytanie tylko czy zrodla beda wiarygodne. ;P

PostNapisane: 23 sty 2015, 15:29 

http://ekoimy.most.org.pl/02_2010_03_artykul_1.html ---> tu masz napisane mniej więcej od czego to zależy.
Jest rzetelnie napisane, nie mam sie do czego przyczepić. Jak potrzebujesz dokładnych danych to google scholar jest bazą badań z całego świata, oczywiście angielski niezbędny. No i przede wszystkim trzeba konkretów szukać ; ]
Jak Cie z czystej ciekawości interesuje temat to dobrym wstępem jest "Psychologia zachowań eksploracyjnych zwierząt" wojciecha pisuły. Ale to wiedza której trzeba chcieć, bo to nie jest artykuł na jeden wieczór tylko bardziej fanaberia dla chłonnego mózgu. Ja nie przebrnąłem bo aż tak mnie to nie ciekawiło nigdy ;p

Edit: w pdfie bez problemu znajdziesz.

Ostatnio edytowano 23 sty 2015, 15:36 przez Fin, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 23 sty 2015, 15:32 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Dzieki za fajne namiary :)

Lekture jaka podales mysle, ze nabede. Czas na to znajde, a temat mysle jak najbardziej dla mnie. :)
Preferuje psychologie zwierzeca, ludzka mniej mnie pociaga, choc nalezy sie na niej znac... by przetrwac. ;)

EDIT: Przyznam, ze juz z pewna teza sie nie zgadzam w artykule.
(...)Poza psem, żadne nie ciągnęło sań i nie stało się narzędziem walki.(...)

Otoz konie i renifery jak najbardziej sluzyly i sluza do ciagniecia san. Co do walk czesto za pomoc sluza sokoly, jastrzebie itp.

Byc moze za wczesnie sie czegos doczepilem, bo temat moze jest w innym miejscu rozwiniety, a zdanie wyrwalem jedynie z kontekstu - nie wiem. :)

PostNapisane: 19 lut 2015, 10:00 

Serio śliski temat hahah :D ale w sumie w sytuacji walki o przetrwanie trzeba podjąć wielu prób więc jest to uzasadnione.

Ps: Nie pytaj o tym na reconie

<TU był cytat> - od MODA.. ---> Nie róbmy sobie po złości ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1