Teraz jest 18 sty 2018, 00:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 sty 2015, 15:58 

:D też tak zrobiłem :D

PostNapisane: 08 maja 2015, 01:33 

Takie gromadzenie żarcia na 20 lat nie ma sensu ale krótki kryzys może się zdarzyć brak prondu zamieszki opady śniegu wojna nawet w małym mieszkaniu można zapas zrobić. Zamiast trzymać kozę To trzymać mleko zagęszczone lub mleko w proszku. Zamiast weków to kupić puszki w supermarkecie i stare zjadać nowe kupować Do tego Trzymać kilka paczek ryżu makaronu Kaszy Do tego olej smalec cukier po kilka dodatkowych sztuk trzeba tylko stare zjadać nowe dokupywać i myśleć zamiast makaronu kokardki brać spagetti bo zajmuje mało miejsca kupować rzeczy kaloryczne mięso ryby w oleju a nie papryczki konserwowe albo oliwki koktajlowe grzybki w occie . Woda to też spory problem bo potrzeba dużo ja mam garaż i kilka zgrzewek mam ale myślę o tym aby na strychu zainstalować stary bojler 200 litrów jako zbiornik przepływowy do spłuczki w kiblu jeśli będzie kryzys to mam zapas zakręcam tylko 2 zaworki żeby nie marnować wody w kiblu a jak nie ma kryzysu to zbiornik napełnia się i oprużnia samoczynnie więc woda jest zawsze świerza

PostNapisane: 08 maja 2015, 01:39 

Konserwy fajna rzecz niemcy robili takie 3 razy gotowane i z opowieści mojego dziadka 40 lat po wojnie takie konserwy wermachtu jedli Podobno robiono je wiele dni w starych piecach do robienia cegieł opalanych drzewem po podgrzaniu do 150 st odcinano tlen ogień wygasał a piec ochładzał się bardzo wolno Po 3 dniach piec otwierano wietrzono i czekano 3 dni potem operacje powtarzano Kumpel biochemik mówił o przetrwalnikach bakterii że trzeba odczekać aż zaczną się rozwijać bo w fazie uśpionej temperatura im nic nie robi

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1