Teraz jest 18 lip 2018, 19:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lis 2014, 00:16 
Założyciel
Założyciel

Co sądzicie o tym materiale?

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 22 lis 2014, 00:48 

Wydaje mi się że lekko przesadza. Zapasy każdy powinien mieć wiadomo... No ale z lekka trzeba też wiedzieć co i jak uprawiać... Mięso po 10 latach konserwacji zje się na prawdę tylko z głodu... Założę się że ma on tylko kilka schabowych w słoikach i z 10kg ziemniaków...

PostNapisane: 22 lis 2014, 02:28 
Założyciel
Założyciel

Mam jeszcze jeden filmik z tym panem, chyba trochę więcej niż 10kg ziemniorów :P

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 22 lis 2014, 11:22 

Jak wszyscy w okolicy dowiedzą się, że jest tak przygotowany to w razie kryzysu pierwsze co to jakaś banda wjedzie mu na chatę i tyle z tego będzie miał.

PostNapisane: 22 lis 2014, 11:41 

Dla kogoś kto się tym interesuje, to ten człowiek nowości nie powiedział. Moja babcia nadal wędzi własne mięcho (Jaro, Separatysta, Predator mieli okazje spróbować kiełbachy w zimę w Bolimowskiej), nadal robi weki i nadal mieli własną mąkę z żyta. Jedyne co się zmieniło to młyn z ręcznego na elektryczny (stary stoi i czeka na swoją chwilę). Jedyne rzeczy jakie kupuje z żywności to jakieś przyprawy nie pochodzące z Polski (cynamon, wanilia itp.. ) oraz sól i cukier.
Jak był jeszcze stary dom, to tak jak ten pan mówi: Wieszało się wędzoną szynkę pod dachem i tam wisiała kilka (naście) miesięcy i nic jej nie było. A im starsza tym lepsza.
W drugim filmiku jest mowa o konserwach i ich datach przydatności. Byłem kiedyś na spotkaniu odnośnie żywności konserwowej, konserwantów itp.. Dowiedziałem się że konserwy mają w sobie tyle chemii i jeżeli są przechwywane w odpowiednich warunkach zamknięte szczelnie przez firmę i jeżeli rdza ich nie zeżre, to są w stanie przeleżeć nawet 2-3 wieki i żarcie z nich nadal będzie jadalne. Choć nie będzie już ono wyglądało tak jak w nowej konserwie. Daty ważności na wszystkich produktach są po to, aby człowiek myślał, ze on po tej dacie nie nadaje się do spożycia i kupił nowy produkt. Firmy na tym by straciły, gdyby teraz każdy zrobił sobie zapas na 2-3 lata. A tak to wprowadzili termin i ludzie nieświadomi wyrzucają "przeterminowane" konserwy a kupują nowe.

ogólnie to podoba mi się podejście tego pana do rzeczwistości. Wielki plus ode mnie.

PostNapisane: 23 lis 2014, 15:48 

Lupus84 napisał(a):
Dla kogoś kto się tym interesuje, to ten człowiek nowości nie powiedział.

Zgoda ale ten dziadek nie mówi do ludzi obeznanych tylko do laików...

Lupus84 napisał(a):
Byłem kiedyś na spotkaniu odnośnie żywności konserwowej, konserwantów itp.. Dowiedziałem się że konserwy mają w sobie tyle chemii i jeżeli są przechwywane w odpowiednich warunkach zamknięte szczelnie przez firmę i jeżeli rdza ich nie zeżre, to są w stanie przeleżeć nawet 2-3 wieki i żarcie z nich nadal będzie jadalne. Choć nie będzie już ono wyglądało tak jak w nowej konserwie. Daty ważności na wszystkich produktach są po to, aby człowiek myślał, ze on po tej dacie nie nadaje się do spożycia i kupił nowy produkt. Firmy na tym by straciły, gdyby teraz każdy zrobił sobie zapas na 2-3 lata. A tak to wprowadzili termin i ludzie nieświadomi wyrzucają "przeterminowane" konserwy a kupują nowe.

Mogę się z tobą zgodzić ale tylko połowicznie, bo tylko czasami jest tak jak mówisz że konserwa jest w stanie tyle przetrwać, Natomiast częściej jest tak że konserwa psuje się jeszcze przed terminem przydatności do spożycia a świadczy o tym choćby stopień wzdęcia konserwy. Firmom nie opłaca się produkować konserwy w taki sposób żeby tyle czasu nadawały się do spożycia i robią je z tańszych półproduktów, nawet blacha jest niedbale łączona co powoduje dostanie się do środka powietrza, inna sprawa to sposób przechowywania konserw w sklepach i magazynach w warunkach w jakich nie powinny być przechowywane a więc w cieple i dużej wilgotności. Reasumując bardzo mało jest firm które robią konserwy w taki sposób aby była długowieczna

Co do samych filmików to niepotrzebnie dziadek wtrąca do swoich wypowiedzi elementy swojej ideologii politycznej. Moim zdaniem survivalowców i prepersów powinna łączyć pasja do życia oraz do zdobywania wiedzy potrzebnej do ocalenia życia w sytuacjach jego zagrożenia i nic więcej. Żadnej polityki bo polityka tylko powoduje kłótnie i niepotrzebne nieporozumienia, wywołuje wojny... Poza tym nie wiem czemu tak jest ale prawie zawsze na początku giną ludzie przygotowani, bo okazuje się że przygotowali się na wszystko dosłownie wszystko tylko nie na to co ich zabiło...
Poczytajcie sobie o tym, Prison Planet.pl opublikowała wspomnienia Bośniaka, który przeżył w obleganym mieście jeden rok. Warto przeczytać! to jest prawdziwy survival -> http://www.prisonplanet.pl/polityka/kie ... p781533246

PostNapisane: 23 lis 2014, 17:30 

Treasure Hunter napisał(a):
Jak wszyscy w okolicy dowiedzą się, że jest tak przygotowany to w razie kryzysu pierwsze co to jakaś banda wjedzie mu na chatę i tyle z tego będzie miał.

Bo prawdziwy prepers nigdy się nie pochwali tym co zgromadził na czarną godzinę, prawdziwy prepers w czarna godzinę będzie handlował tym co ma żeby zdobyć to czego nie ma...

PostNapisane: 09 sty 2015, 11:53 

No w końcu ciekawy materiał. Nie znałem wcześniej tych metod, ponieważ jaja były przeze mnie na bieżąco zjadane i nie istniała nigdy potrzeba ich konserwacji. Jeżeli to działa, to jest to bardzo przydatna rzecz.

PostNapisane: 09 sty 2015, 13:47 

Tematyka ciekawa odnośnie pożywienia, ale tego dziadka troszkę ponosi politycznie, myślałem ze to będzie fajny kanał o tematyce przetrwaniowej a tymczasem mam wrażenie jakbym słuchał księdza z ambony, trochę szkoda. No nic przynajmniej od czasu do czasu mówi coś co się przydaje...

PostNapisane: 09 sty 2015, 14:32 

nie mniej jednak subskrybuje go dla takich filmów jak powyżej. Polityka swoją drogą.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1