Teraz jest 10 gru 2018, 06:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 mar 2013, 12:19 

Z okazji Świąt Wielkanocnych mamy dla Was konkurs! Do wygrania jest zaprezentowany na poniższych zdjęciach nóż MORA Classic No 1 carbon! Noża chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ale gdyby ktoś miał wątpliwości, odsyłam do tego filmiku. Jedyne co musisz zrobić to do 15 kwietnia 2013 napisać w tym wątku, dlaczego to właśnie Tobie Zajączek powinien wysłać ten prezent. Osoba, której wypowiedź najbardziej nam się spodoba otrzyma od nas ten wyjątkowy nóż.
Obrazek

Zasady:
  • W konkursie może wziąć udział każda osoba.
  • Jedna osoba, może napisać tylko jeden post.
  • Zamknięcie konkursu nastąpi 15.04.2013, a ogłoszenie wyników dnia 18.04.2013 o godzinie 22.
  • Login zwycięzcy zostanie podany oficjalnie w tym temacie, a sam zwycięzca otrzyma od nas prywatną wiadomość (PW), w której zostanie poproszony o dane do wysyłki (nóż zostanie wysłany w ciągu 7 dni roboczych licząc od dnia otrzymania informacji zwrotnej).

Zapraszamy do udziału!

PostNapisane: 30 mar 2013, 16:44 

Wyszło tak, że będę jako pierwszy starał się o nagrodę ;) A więc spróbuję przekonać was moją smutną historyjką :)

Dwa tygodnie temu byłem na spacerze. Wziąłem ze sobą nóż, który kupiłem cztery tygodnie temu. Było to pierwsze wyjście w teren z nowym "przyjacielem człowieka". Po ok. 25km zrobiło się zimno. Postanowiłem zrobić prowizoryczny szłas a raczej ścianę chroniącą od wiatru. Gdy zacząłem szczepać drzazgi z drzewa (martwego oczywiście) na ognisko, ostrze oddzieliło się od rączki... Sprzedawca zapewniał, że ma taki nóż i chodzi z nim na "survivalowe" wycieczki i nigdy go nie zawiódł... Może miał na myśli zbieranie grzybów ;) Okropnie zmarzłem, nie udało się rozpalić ogniska, i byłem nieźle wkurzony...

W każdym razie przyda mi się porządny nóż sprawdzonej marki, na którym się nie zawiodę i nauczę sztuki survivalu :D PS: Nie kupujcie noży mało znanych producentów.

Pozdrawiam ^^

PostNapisane: 30 mar 2013, 19:02 

Dobra, do odważnych świat należny. Warto spróbować, nic nie tracę, a mogę zyskać cudo.

A więc, jestem harcerzem już od jakiegoś czasu. Swoją drogą jest to najlepsze co mnie spotkało, Ci znajomi, przygody i niezapomniane chwile nawiasem każdemu polecam ZHP. Jednak na obozach jest coś uciążliwego - brak finki. Tu trzeba coś przyciąć tam skrócić a potem biegaj i pytaj czy możesz pożyczyć nóż, jest to uciążliwe i czasochłonne.

Dostałem jakiś czas temu pewien nóż od taty, jednak on według mnie nie jest na wyjazdy. Ma on dla mnie wartość sentymentalną i historyczną. Tata miał go gdy to on był jeszcze harcerzem. Więc godnie prezentuje się na półce. Zły bym był na siebie jak by mu się coś stało lub nie daj Bóg bym go zgubił w lesie. Dlatego przydał by mi się nowy nóż z którego bardzo bym się cieszył.
Od jakiegoś czasu szukałem już idealnej finki na biwaki, obozy i wyjścia do lasu z znajomymi.

Ponać właśnie od tego noża wzięło się określenie finka. A harcerz bez finki to jak żołnierz bez karabinu.

Dodatkowo, jesli tutaj mi się powiedzie, mam dwa osobiste postanowienia, dla których ten nóż będzie motywacją.
Ale uchylę tylko rąbka tajemnicy: Częściej będe chodził wraz z kolegami do lasu, ponieważ będe miał odpowiedni sprzęt w postaci Noża Mory a swoją drogą gdy dłużej mu się przyjrzałem, to doszedłem do wniosku, że on jest piękny w swej prostocie. A drugą motywacje, zachowam to przez jakiś czas dla siebie.

Z Harcerskim Pozdrowieniem kończę tego posta, oby szczęśliwego.
CZUWAJ !!!

Ostatnio edytowano 11 kwi 2013, 13:39 przez Wabik, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 30 mar 2013, 19:12 

To właśnie mnie Zajączek powinien wysłać ten prezent dlatego że poszukuję prostego, taniego i niezawodnego kompana na każdą wyprawę. Polubię rękojeść wykonaną z drewna i zaakceptuję jego ducha to nigdy się na nim nie zawiodę. Poza tym poszukuję uniwersalnego narzędzia dla każdego podróżnika i poszukiwacza przygód do których należę. Szukam czegoś taniego, czegoś co będzie idealnie pracowało na biwaku. Nie chcę się obciążać kilogramami sprzętu. Ma on wąską na 18 mm głownie o grubości 2mm. Długość głowni to magiczne 100 mm. Czyli właśnie tyle ile będzie potrzebne mi w terenie. Co najważniejsze: głownia wykonana jest ze stali węglowej. Więc zaostrzę ją na każdej ostrzałce i dzięki temu będzie długo trzymać ostrość. Rękojeść wykonana jest z brzozy. Została olejowana w kolorze bordowym, dzięki czemu nie będzie pęczniała od wilgoci. :)

PostNapisane: 04 kwi 2013, 19:33 

No więc warto spróbować biorąc pod uwagę, że jestem wyposażony tylko w marny, stary scyzoryk i przydałby mi się lepszy sprzęt.

Właściwie to nie wiem co tu jeszcze ciekawego napisać...
Jak większość z was nie mam wypasionego survivalowego sprzętu: namiotów, płacht, maczet, latarek, wypasionych butów, śpiworów, plecaków itd. wyszedłem kiedyś z założenia że survival to umiejętność przetrwania z tym co daje natura i nie potrzebuje narażać się na koszty kupując Bóg wie co. wiele razy mówił to Grylls w swoim programie, że podstawa to improwizacja oraz umiejętność dostosowania się do natury a nie próba walczenia z nią. ale scyzoryk to narzędzie które musi mieć nawet goluteńki człowiek łażący po lesie. Nawet taki hardcorowy Grylls zawsze ma nóż.

To tyle :)

PostNapisane: 07 kwi 2013, 00:29 

Więc może jest już po zajączku ale warto napisać bo konkurs trwa..
Uważam ze nożyk powinien trafi do mnie ponieważ również posiadam tylko scyzoryk zresztą w stanie krytycznym (naprawiany super glue kiedy tylko mam super glue albo odpowiednik)
Ale jednak stary sypiący się scyzoryk nie może dorównać cacku z pod znaku morakniv
Ale przy dzisiejszym poziomie rynku pracy kupie se pierwsza more w 2178 roku i to pewnie z uzbieranych jednogroszówek.
Również to ja jako pierwszy zacząłem głosić cudowność mory na tym forum.
Myślę że mi się uda i spełnię marzenie lecz trzymam kciuki za wszystkich:)
No to by było na tyle Dziękuję:)

PostNapisane: 07 kwi 2013, 10:17 

Obywatele ! Weźcie los w swoje ręce. Pomyślcie o swojej przyszłości i to właśnie mojej kandydaturze powierzcie to wspaniałe narzędzie. Wielu z nas ma już dosyć obecnej chorej sytuacji w Polsce jednak sami nie możecie nic na to poradzić. Dlatego to właśnie ja powinienem otrzymać zacną Morę Clasic by z jej pomocą obalić istniejący rząd (nawet do obalania jest potrzebne dobre narzędzie) i ustanowić nasz kraj światowym mocarstwem.
Obiecuję:
• Uwolnić Brunona K. i zapewnić mu drugą szansę
• Zwolnić ocalałych członów rządu oraz posłów i sprawić by resztę życia pracowali za średnią krajową oraz otrzymywali najniższe renty i emerytury a na ich miejsce zatrudnić pod przymusem profesorów wyższych uczelni oraz ludzi zasłużonych dla kraju
• Zreformować co się da na wzór islandzki
• Za pieniądze przeznaczane na Chorą Kasę sprowadzić do kraju zespół dr House’a natomiast nakłady na Policję przeznaczyć na stworzenie polskiego super bohatera wybranego w ogólnopolskim referendum
• Nie zapomnę też o swoich wyborcach i już pierwszego dnia zniosę wszystkie zakazy dotyczące biwakowania i rozpocznę kampanię mającą na celu popularyzację survivalu a każdego kto zostanie złapany na wywożeniu śmieci do lasu będę zamykał na 48h i pokazywał nago w wiadomościach.

Życzę wygranej moim rywalom, tak chyba będzie dla wszystkich lepiej :D

P.S. Mam nadzieję, że nikt na serio tego nie weźmie i nie zapukają do mnie panowie w kominiarkach ze słowami: Dzień dobry, pan Marcin? – Tak – Na ziemię ku.wa !

PostNapisane: 11 kwi 2013, 12:29 

Wiecie czy nie wiecie nóż bardzo ważny jest na świecie .
Klasyczna finka , rękojeść z drewna dla niektórych będzie to udręka
Pocięte ręce , brak palca a na koniec gdzie druga ręka ?
By stać się przyjacielem tego szwedzkiego okazu
trzeba przestrzegać kilka zasad i rozkazów.

Poeta zemnie marny , bardem krakowski w życiu nie zostanę ale nóż za chęci może i dostanę przy zdobyciu jego przysięgę złoże , że jaki zajączek hojny takim i jak go stworze za pomocą tej oldschoolowej kosy.
:)

marcin44 napisał(a):
P.S. Mam nadzieję, że nikt na serio tego nie weźmie i nie zapukają do mnie panowie w kominiarkach ze słowami: Dzień dobry, pan Marcin? – Tak – Na ziemię ku.wa !

zazwyczaj wpadaja nad ranem w przedziale 3-5 rano

PostNapisane: 12 kwi 2013, 19:46 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Rozumiem skąd ten prezent od Zajączka.

Idzie zajączek przez las, patrzy a tu zajączkowa na gałezi wisi. Główką do dołu, łapki rozciągnięte sznurami. Nagusieńka i nie dycha.
- Co się stało? Cóż za szatan! - myśli zszokowany zajączek.
Przechodził obok niedźwiedź i mówi:
- Każda Mora to zająca zmora. Haha! - i poszedł.
Zając przypomniał sobie o pewnym draniu z leśniczówki. Ten miał Morkę. Zakradł się nocą do drania i Morkę mu ukradł.
Teraz chciałby przekazać Morkę komuś dobremu. Komuś kto jest po jego stronie.

Jam jest! Daj Morkę, a udowodnię, że żaden zając nie zostanie nią już nigdy więcej wypatroszony. Mogę natomiast połechtać tą Morką drania z leśniczówki.

Up to you zajączku. :)

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 14 kwi 2013, 22:02 

To mój pierwszy post na tym forum. Dlatego postaram się jakość sprostać konkursowi który został ogłoszony chyba jako ostatni z postujących. Od nie dawna zacząłem się interesować survivalem. Dawnej z kolegą który wyjechał do innego kraju chodziliśmy po lasach przeżywając różne przygody. Raz nawet zbłądziliśmy i jak to zawsze bywa szukając drogi napotkaliśmy wiele tam żyjących zwierząt. Zastanawiam się do dziś co one myślały patrząc na nas umorusanych w błocie, ciągnąc z sobą rowery z uśmiechami na twarzy. Wówczas wykorzystując swój spryt oraz podwójną inteligencję (dwóch osób :)) udało nam się znaleźć drogę do domu. Od tamtej pory zawsze marzyłem o zrobieniu lub kupieniu sobie noża który mógłby mi służyć do wielu rzeczy. Zresztą mój kolega trochę zaradniejszy zakupił wówczas "finkę" którą zawsze zabierał ze sobą. Trochę mu zazdrościłem. Od tamtej pory mam jedno zdanie że nóż to taki super przyjaciel człowieka zawsze przydatny kiedy go potrzebujesz. I to koniec mojej historii która chcę się podzielić z wszystkimi. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1