Teraz jest 15 sie 2018, 02:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 kwi 2013, 13:45 

Osoba "spoza branży" poleciła mi film Wszystko za życie - Into the wild. Zapowiada się ciekawie, oparty na faktach i podobno nudzi "normalnego" człowieka ;)
Kupiłem i czekam na przesyłkę.
Czy ktoś oglądał?

PostNapisane: 06 kwi 2013, 14:19 
Założyciel
Założyciel

Ja nie oglądałem ale mój kolega też mi go polecał, więc coś musi być na rzeczy ;D

Jakby komuś nie chciało się kupować, to może obejrzeć tutaj

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 06 kwi 2013, 14:28 

film ciekawy o kolesiu który postanawia porzucić cywilizacje i postanawia zamieszkać na alasce.... oglądałem i polecam.

PostNapisane: 06 kwi 2013, 16:52 

Film jest super. Koleś kończy szkołę. Część oszczędności oddaje na cele charytatywne, a część przeznacza na sprzęt i podróż na Alaskę. Po drodze, pracuje u okolicznych rolników i z jednym się zaprzyjaźnia do tego stopnia, że ten go uczy fachu polowania, konserwowania mięsa itp... Oczywiście jest tu mały wątek o niespełnionej miłości do niego u pewnej dziewczyny - córki hipisów, którzy wędrują po kraju swoim camperem, grają i sprzedają własne kasety z nagraniami. Po dotarciu na Alaskę odnajduje tam opuszczony autobus, który był już używany jako mieszkanie. Postanawia właśnie w nim zamieszkać. Prowadzi pamiętniki, doszkala się z własnych podręczników z biologii. Jak się potoczą losy dalsze - obejrzyjcie. Ja nie chce psuć wam smaku :D
Osobiście nie takiego końca się spodziewałem, ale to nie ja ustalam scenariusz życia...

PostNapisane: 06 kwi 2013, 20:52 
Założyciel
Założyciel

Tak, końcówka jest warta obejrzenia.

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 07 kwi 2013, 12:49 

Oczywiście, że oglądałem nawet kilka razy. Obok Fighter in the wind jest to mój ulubiony film.
Książkę też czytałem. Polecam najpierw film potem książkę - wbrew zasadom.
Do tego stopnia zainspirowała mnie ta historia, że użyję jej w pracy maturalnej z j. polskiego.

PostNapisane: 07 kwi 2013, 18:16 

Nie oglądaj go jeśli masz żonę dzieci i jesteś podatny na czynniki zewnętrzne , bo wszystko zostawisz i zamieszkasz w lesie :)

PostNapisane: 07 kwi 2013, 21:29 

"W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić?
A potem zacznij to robić."
Mi jeszcze 1,5 miesiąca zostało :)

PostNapisane: 07 kwi 2013, 22:53 
Założyciel
Założyciel

I gdzie ruszasz? Opowiadaj! :D

PostNapisane: 08 kwi 2013, 09:10 

Tak, Into the wild, widziałem go parę lat temu i faktycznie zapada w pamięć - bynajmniej nie pozytywnie. Film ma dosyć przemyślaną konstrukcję. Na początku ukazuje się nam człowieka owładniętego pasją, który konsekwentnie realizuje postawione sobie cele. Lecz już po obejrzeniu połowy widać jak na dłoni, że nasz "bohater" nie należy do zbyt mądrych czy inteligentnych. Przez cały film wykazuje się arogancją, egoizmem i zwykłą pospolitą głupotą. Spotyka na swojej drodze różnych ludzi i każdy sugeruje mu aby zawrócił z obranej ścieżki na co On pozostaje głuchy. Myśliwy, którego spotkał, nie uczy go niczego a jedynie opowiada o pewnych technikach, co później ma tragiczne konsekwencje. Pasja jego, zdaje się wzięła z książek i publikacji lecz nie naukowych a popularnych. Jego doświadczenie jest czysto teoretyczne i nigdy w życiu nie zasmakował prawdziwej wyprawy. To co uprawiał do tej pory to zwykła turystyka, i z takim bagażem informacji i doświadczenia wyrusza już nawet nie na wyprawę, a na typowy survival i dostaje od natury mocno po nosie. Facet jest tak głupi, że nie zauważył tak oczywistych sygnałów o zagrożeniu jak wyschnięte koryto rzeki. A gwoździem do trumny jest zjedzenie owoców(jagody? już nie pamiętam), które nawet w książce, którą ma w plecaku figurują jako trujące. Dlaczego wiemy, że jest obrazem nieskończonej głupoty? Bo nie żyje. Sprawił tragedię nie tyle sobie - bo może to i dobrze, że natura(czy Pan Bóg - jak kto woli) radzi sobie w ten sposób z debilami - a całej swojej rodzinie, która Go wychowała, nakarmiła, ubrała, a On pozostawał głuchy na ich prośby o powrót.

Tak, film warty polecenia, głównie jako przestroga: jak nie postępować.

Trzeba zauważyć, iż nasz twardziel to typowy przykład postawy hejtowanej na takich forach jak tu.

Takie moje zdanie odnośnie tego filmu. Zauważyłem, że niektóre osoby(nie myślę tu o osobach z tego forum) odbiera ten film bardzo pozytywnie i zwiera się aby jak najszybciej wyruszyć na jakąś przygodę, a moim zdaniem film ma przestrzegać przed takim zachowaniem.

Tyle:)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1