Teraz jest 25 cze 2018, 14:35

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2014, 10:32 

Zgadzam się z tobą że zachwalam i że to mój pierwszy nóż, lecz nie dziw mi się że tak go zachwalam ponieważ to mój drugi nóż. Pierwszy dostałem sześć lat temu, więc od dopieru dwóch lat interesuje się survivalem i właśnie od tego momentu nie mam noża, ponieważ oddałem go bratu. Więc gdybyś dostał nóż po dwóch latach zachwalał byś nóż tak samo jak ja.

EDIT MOD
Prośba mała. Stosuj znaki interpunkcyjne typu kropki i przecinki. Ten post poprawiłem już za Ciebie :)

PostNapisane: 22 mar 2014, 20:50 

Na chwile obecną mam i używam:

Mora Craftline Q511:

Obrazek

Victorinox Trailmaster:

Obrazek

i Victroinox Huntsman jako EDC, jeszcze nie ma zdjęcia :)

Oprócz tego przez moje ręce przeszło już sporo noży, zarówno składanych jak i z głownią stałą.

PostNapisane: 03 gru 2014, 02:21 

A ja posiadam:
nożyk Sanremo 710 EDC

Obrazek

Mora Robust
ObrazekKupiłem też taką kuchenkę jak na zdjęciu w tle "Kuchenka Ekspedycyjna mod.04 ver. 2.0." z survivaltech, cierpliwie czekam na dostawę

i właśnie zamówiłem sobie w prezencie nóż/maczetę SOG Jungle Primitive
Obrazek
Na YT widziałem kilka filmów i całkiem dobrze sobie radziła z pracami w drewnie

btw ten koleś ma kilka fajnych filmików :D polecam

ten nóż mil-tec'a też mi się podoba i jest tani może się na niego skuszę następnym razem

Jak dostanę ten nóż i przerżnę nim coś to dam znać czy jest tak jak na filmach

Ostatnio edytowano 03 gru 2014, 11:13 przez Marqs, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 03 gru 2014, 09:22 

Tak z czystej ciekawości się zapytam. Po co ci taka maczeta? Chodzi oczywiście o kształt - czyli połączenie piły, noża, otwieracza do butelek... mi się wydaje, że to przerost formy nad treścią.. ale to tylko moje zdanie... Może uznasz to za czepialstwo, ale tak nie jest. Poprostu nie lubię "bajerów" w narzędziach.

PostNapisane: 03 gru 2014, 10:00 

Chodzi mi o zastąpienie toporka/siekiery czymś bardziej uniwersalnym. Według recenzji maczeta jest wytrzymała i ostra, jeśli to się potwierdzi to tylko się cieszyć. Maczeta będzie mi służyć do obróbki zgrubnej drewna czyli batonowanie, przecina nie, odcinanie ostrzenie. Do reszty prac mam mniejszy nóż i pewnie kupie też inne. Nie uległem kształtowi "NOŻA PAMBO" chodziło mi bardziej o uniwersalność narzędzia a dlaczego akurat ten model bo go chwalą. Co do "bajerów" typu piła na nożu, otwieracz do butelek czy konserw lub innych to powiem tak, jeśli nie są zrobione tylko jako chwyt marketingowy to dobrze że są bo pozwolą zaoszczędzić miejsce w plecaku lub będą godnie zastępować oddzielne narzędzie, które ma tylko jedno zastosowanie a jeśli masz dużo miejsca w plecaku to również nie zaszkodzi zdublować te bajery w postaci oddzielnych narzędzi. Co do przerostu formy nad treścią to idąc za twoim przykładem równie dobrze za taki można by uznać parakord bo wyciąganie rdzenia z linki (psucie linki) po to żeby użyć go jako żyłki na ryby jest marnotrawieniem. Równie dobrze jak nie lepiej jest zwyczajnie wziąć szpulkę lub kilka szpulek żyłki wędkarskiej, koniec końców nie zajmuje dużo miejsca i nie wazy nawet kilograma więc po co psuć dobrą linkę ?... Maczeta mogę zaostrzyć pal przed wbiciem go w ziemię i pokroić mięso, ostrzenie pala nożem typu mora czy innym podobnym nożem jest cięższe i pracochłonne, wymaga siły i co za tym idzie energii. Więc co tak na prawdę jest przerostem formy nad treścią... Ogólnie rzecz biorąc uważam że ta maczeta będzie BARDZIEJ PRZYDATNA niż mała siekierka czy toporek a jeśli "w praniu" wyjdzie że się myliłem to będę szukał innych rozwiązań :) mam nadzieje że rozumiesz co mam na myśli i absolutnie nie traktuje twojej wypowiedzi jako "AKTU CZEPIALSTWA" :), szczerze powiedziawszy to spodziewałem się takiej lub podobnej rozmowy...

PostNapisane: 04 gru 2014, 23:48 

Może ja też pokażę co zabieram w teren :)

Zabijcie mnie, ale moim nożem, który jest podstawowy jest ta podróbka podróbki noża firmy Columbia, za całe stargowane 25 zł ze zlotu wojskowego :P Tak więc tutaj klepię biedę, ale to się zmieni :) wpadł mi w oko nóż Ka-Bar, ale to jak troszkę więcej zarobię, bo chcę już kupić porządne ostrze, a mam jeszcze parę wydatków :)

Obrazek

Teraz troszkę lepiej :) dostałem w prezencie to cudeńko - scyzoryk Victorinox :)

Obrazek

I na koniec najlepsze :) jest to w sumie dodatkowy zbędny balast, bo do dżungli nie chadzam, ale sprawia mi to dużo frajdy i przyjemności :) mowa o maczecie firmy Gerber modelu Gator, dłuższej wersji...

Obrazek

PostNapisane: 05 gru 2014, 13:39 
Założyciel
Założyciel

Jakbym miał taką maczetę to bym ją zabierał nie tylko w góry, ale i w aucie woził ;D

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 05 gru 2014, 13:43 

Maczety są fajne :D
edit... właśnie odebrałem swoją i powiem, że jest wygodna w ręku, dobrze się trzyma i nie jest taka duża jak mogło by się wydawać, taki trochę większy nóż wielozadaniowy, jak wyjdę z nią w teren to zobaczę jak się nią działa

PostNapisane: 08 sty 2015, 17:53 

Właśnie dziś przyszła mora 2000 :) większość osób na forach ja poleca to się skusiłem. Wcześniej miałem gerlacha ale nie był on zbytnio szanowany przeze mnie, poza tym za ciężki za duży nie dla mnie :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 17 sty 2015, 17:06 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

A ja znowu zareklamuje Lotara i jesli mialbym posiadac maczete to od niego.
https://www.facebook.com/LotarKnives/photos/a.174541032677640.39534.172157939582616/580840132047726/?type=1&theater

http://www.vagabundog.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1