Teraz jest 20 paź 2018, 01:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Plecak na rower
PostNapisane: 13 kwi 2013, 11:45 

Jak w temacie. Szukam plecaka dobrego na wyprawy rowerowe. Planuję w wakacje wypadzik do babci (200km w jedną stronę). Mój rower nie posiada bagażnika. Jest to zwykły MTB (15lat). Czy może warto zainwestować w bagażnik i torby rowerowe?

PostNapisane: 13 kwi 2013, 11:58 

200 km to jest 2-3 dni tak sądzę i z plecakiem bedzie ci ciezko bo musisz wziasc dosc duzy ten plecak , a pewnie nieskonczysz na odcinku 200km tylko po tym bedziesz chciał wiecej i dalej . Zainwestuj w bagaznik i do niego tosrbe , to jest najlepsze wyjscie . Plecak jest dobry na wypady cało dniowe gdy masz załatwiony nocleg na noc i miejsce gdzie zaopatrzysz sie w pozywienie i je przyrządzisz albo chcesz wyruszać minimalistycznie czy kilo kiełby bochen i nóz :)

PostNapisane: 13 kwi 2013, 12:40 

kosmiel napisał(a):
a pewnie nieskonczysz na odcinku 200km tylko po tym bedziesz chciał wiecej i dalej
No jasne :D liczę jeszcze powrót - drugie 200 :D
A tak na poważnie to wziąłbym mój A.L.I.C.E bez stelaża... Ale zaraz plecy mokre by były. Niechcę jakiegoś dużego plecaka. Od tak żeby zmieścił się śpiwór, tarp, manierka, prowiant, ewentualnie jakiś ciuch na zmianę.
Te 200km zamierzam zrobić w 12 godzin (wychodzi około 17km przez godzinę), albo podzielić to na 2 dni. Jeszcze niewiem.
A i jeszcze jedno. Będę się kierował przeważnie trasami asfaltowymi.

Zastanowię się również nad kupnem toreb rowerowych. Jednak z niewiadomych przyczyn wolę plecak :D

PostNapisane: 13 kwi 2013, 12:43 

Myślę że Kosmiel dobrze prawi ,w taką trasę wypadało by już zabrać jakieś klucze łatki czy zapasową dętkę, i może jeszcze parę pierdół, nie mówiąc o podstawowych gratach i to wszystko na garbie uuuuuu to porażka, lepszy bagażnik ,juki, czy może jakiś wózek ,widziałem takie wózki gdzieś ,chyba dzieci w środku ktoś przewoził ,ale to pewnie drogie rozwiązanie ,no i niepotrzebnie przyciąga uwagę.

PostNapisane: 13 kwi 2013, 13:37 

Jaro napisał(a):
chyba dzieci w środku ktoś przewoził

Widziałem jak chorzy niemcy psy wozili w tych wózkach i to dosyć częsty był widok , więc jak wezmiesz tam drugi zapasowy rower w czesciach to niebyło by takie straszne i masz wygode jazdy

PostNapisane: 15 kwi 2013, 21:17 

Ja mam na krótsze wycieczki tańszy odpowiednik FALCONa II. Jakość jest na pewno nieporównywalna do oryginału od Maxpedition, ale MilTec też się postarał. No i cena 6x mniejsza.
http://www.specshop.pl/product_info.php ... k_II_-_UCP

Plecak wydaje się dosyć mocny jak na tę cenę. Gruby materiał, mocne przeszycia, bardzo solidne zamki i dosyć dobrze się nosi. Ma dwie duże przegrody - z czego największa otwiera się do samego dołu, więc można plecak rozłożyć na dwie części i masz dostęp do wszystkiego bez przegrzebywania - i dwie kieszenie. Jeśli ktoś lubi plecaki typu worek, to się rozczaruje. Tu można się poczuć wręcz ciasno, lecz dzięki temu nic w środku nie lata.

Jako minus można potraktować budowę. Nie jest to wąski, wysoki plecak a taki gdzie właśnie kolejne kieszenie odstają od ciała jeszcze bardziej, ale o ile nie jest wypakowany w pełni można go skompresować pasami.

Nie wiem czy to dobry plecak na rower, ale myślę, że można rozważyć.

Aha, ma oczywiście coś na kształt pasa biodrowego zrobionego z szerokiej taśmy.

PostNapisane: 15 kwi 2013, 21:36 
Założyciel
Założyciel

Hej Lupus,
Jako że mam za sobą trasę 580 km na jednego strzała (77 godzin), wiele pomniejszych wypadów rowerowych i szykuje się teraz do kolejnego rowerowego wyjazdu powiem Ci tak:

Żaden plecak, tylko bagażnik rowerowy plus sakwy. Biorąc pod uwagę sylwetkę jaką przybiera człowiek na rowerze, na dłuższe wyjazdy plecak zupełnie się do tego nie nadaje - nie uważam tak dlatego, że gdzieś tak przeczytałem, tylko sprawdziłem sam na własnej skórze :P
Załącznik:
Zdjęcie0073.jpg

Tak wyglądał mój rower podczas przejazdu przez Polskę - jak widzisz nic specjalnego, ale się sprawdziło ;D Teraz mam trochę inne sakwy i kombinuje bagażnik na amortyzator.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 15 kwi 2013, 21:46 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

również poprę sakwy jako główne siedlisko szpeju. do podręcznych i mniejszych przedmiotów dodatkowo można podpiąć sakwę pod ramę lub kierownicę.
zamiast sakw zawsze możesz też pomyśleć o sztywno podpiętej przyczepce.

można i trzecie koło :)
Obrazek

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 15 kwi 2013, 21:52 
Założyciel
Założyciel

Cytuj:
możesz też pomyśleć o sztywno podpiętej przyczepce

Ta przyczepka którą miałem na plaży to właśnie rowerowa. W czwartek mam jechać ze znajomymi rowerem na Czechy to może ją podepnę i zobaczę jak zachowuje się na drodze i jak kierowcy zachowują się w stosunku do niej (wiadomo jak jeżdżą na polskich drogach).

to trzecie koło kosztuje chyba z 800 zł :P

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 17 kwi 2013, 20:00 

ok namówiliście mnie... muszę kupić bagażnik i sakwy :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1