Teraz jest 19 cze 2018, 19:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 paź 2012, 22:54 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Jako, że powstał dział, który sam zasugerowałem pozwolę sobie coś napisać na temat treningów.
Pragnę uprzedzić, że nie chcę tu pisać o tym jak trenować, a jak nie trenować. Chcę jedynie przedstawić pewien okres w swoim życiu, który mogę nazwać własnym treningiem - jednakże ściśle związanym z psychiką. Choć trening fizyczny jest tu również bohaterem, ale raczej drugoplanowym.
Ze sportem w życiu miałem do czynienia w mniejszym lub większym stopniu. W dzieciństwie, w czasach szkolnych był okres trenowania piłki nożnej, było regularne uczęszczanie na międzyszkolne zawody w bieganiu itp.
Taka dygresja - zawsze byłem dobry na krótkich dystansach, a wuefista-skubaniec zawsze mnie wtryniał na przejałówki. :roll:

łorewer
To było jeszcze w podstawówce. W średniej już olałem temat sportu. Zaczął się okres buntu, dorastania... picie, palenie, wagary... aż w końcu się ogarnąłem i poszedłem do pracy. Ale to mnie jeszcze nie zmieniło. Dzięki pracy miałem więcej chajsu, a co za tym idzie "hulaj dusza, piekła nie ma" - zabawa, zabawa, zabawa.
Aż wreszcie dorosłem - hura!
Kobieta, budowa związku, plany... i te zaczęły się realizować. A raczej my zaczęliśmy.
A ja dodatkowo zacząłem trenować. Odstawiłem palenie po 12 latach palenia, odstawiłem picie. Cztery razy w tygodniu trenowałem. Dwa razy po 1,5h JKD i dwa razy po 1,5h TKD. I wiecie co? W życiu nie czułem się tak dobrze jak w trakcie trenowania, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Ani jednej kropli alkoholu, anie jednego fajka. Początki były cholernie trudne. Ale warto było.
Przy próbie spojrzenia na siebie sprzed laty i w okresie treningów - w życiu bym nie zmienił trybu życia. I tak mijał miesiąc za miesiącem, pół roku i...

... Dupa!

Okazało się, że mimo nieźle nabytej wydolności fizycznej, pewnych umiejętności itp. jestem tak słabym człowiekiem jak nigdy nie sądziłem. Wystarczyły pewne złe następstwa na płaszczyźnie prywatnej, które tak perfidnie wpłynęły na człowieka, że zapomniałem z minuty na minutę o tym co jeszcze niedawno myślałem, że już tego nie zmienię itd.
Treningi odstawiłem. Wróciłem do alko i fajków. Co mi to dało? Nic. Co najwyżej mnóstwo zmarnowanego zdrowia i pieniądza.
Trochę trwała ta stagnacja. Kondycha spadła do dawnych lat.
Trenowałem krótko ale intensywnie i ciężko. Szybko rosłem w siłę, że tak powiem. Jeszcze szybciej ją straciłem.
Na obecną chwilę jestem ocknięty. Na treningi nie powróciłem bo i tamtych sekcji już nie ma. Ale działam sobie sam.
Moje wypady, marsze to również część treningu. Zarówno dla kondycji jak i tej cholernej psychiki, która naprawdę może równo łomot spuścić człowiekowi jeśli tylko przez moment człek ją poluzuje.

Po co to napisałem? Bo.
Trudno zacząć, jeszcze trudniej zdobyć ale łatwo stracić. Zarówno kogoś jak i siebie.
Także trenować, trenować i jeszcze raz trenować. Nie tylko formę fizyczną ale psychę przede wszystkim. I się nie poddawać. ;)

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 25 paź 2012, 17:26 

W 100% się zgadzam :D Ja mam dopiero ZAMIAR trenować bo teraz to jeszcze jestem gówniarz i muszę się uczyć,uczyć i uczyć...Ale nie pije,nie pale i jest mi z tym dobrze :D A treningi zacznę jak skończę szkołę :D

PostNapisane: 25 paź 2012, 17:33 

EEE...Mi sie zdarzyło już zacząć i skończyć palić :oops: :roll: :oops: i wiem że jak się zacznie trenować to się można dorobić ładnej formy i siły fizycznej trudno jest mnie teraz zmęczyć ale szkoła zawala całe setki tysiące a nawet miliony planów

Strefa czasowa: UTC + 1