Teraz jest 19 cze 2018, 19:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: 100 Pompek
PostNapisane: 31 paź 2012, 10:27 

Witam.
Znalazłem w necie program cwiczeniowy 100 pompek w seri(http://www.100pompek.pl) i zastanawiam się czy warto wziąsc w nim udział???
Zrobił ktoś juz cały albo czy ydaje się on rozsądny

Tytuł: Re: 100 Pompek
PostNapisane: 31 paź 2012, 11:39 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Hmm.
Pamiętam, że na treningach robiło się pompki np. 3x w ciągu jednego treningu. Przy rozgrzewce, w środku pomiędzy innymi ćwiczeniami i na koniec treningu. Ale nie zawsze w ten sposób, czasem jedna seria konkretna i już. Tak czy inaczej pompki zawsze były nieodłącznym elementem ćwiczeń.
Nie znałem takiego schematu. Gdy byłem w formie robiłem pomiędzy 60-70, ale nie bawiąc się w taki sposób - przynajmniej tak o tym nie myślałem.

Wydaje się to ciekawe i na pewno wypróbuję. Nic mnie to nie kosztuje.

Edycja.

Widzę też, że są tam i inne ćwiczenia. Fajnie. :)
Przysiady. Kiedyś mając 8 lat i będąc na koloniach nabroiliśmy z kolegą. Wychowawcami naszymi byli wuefiści. :)
Za karę musieliśmy zrobić 100 przysiadów. :)
Na koniec wychowawca się pyta:
- Ile przysiadów będziecie musieli zrobić jak nabroicie?
Kolega odpowiedział - Nic.
A ja - sto.
Koleś mógł wracać do pokoju, a ja musiałem robić drugą setkę. :D
Zrobiłem - i miałem fory do końca turnusu. :D

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 31 paź 2012, 21:47 
Założyciel
Założyciel

Ten program robiłem, ale zaniechałem po około 3 tygodniach bo nie przynosił pożądanych efektów.

U mnie bardzo fajnie sprawdził się następujący plan.
Wykonujesz maksymalną ilość powtórzeń. Wynik dzielisz na dwa. Otrzymaną liczbę pompek wykonujesz codziennie co 1,5 godziny, 5 dni pod rząd, dwa dni przerwy.
Po miesiącu robisz tydzień przerwy po czym wykonujesz kolejny max, wynik dzielisz na dwa i ćwiczysz jak poprzednio.

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 01 lis 2012, 18:30 

pancerz1d napisał(a):
Witam.
Znalazłem w necie program cwiczeniowy 100 pompek w seri(http://www.100pompek.pl) i zastanawiam się czy warto wziąsc w nim udział???
Zrobił ktoś juz cały albo czy ydaje się on rozsądny

Paul Wade - " Skazany na trening. Zaprawa więzienna" http://kalistenika.pl/12.skazany-na-tre ... wiezienna-
Polecam!
Kiedy bylem kiedys w Empiku to przypadkowo rzucila mi sie ta ksiazka w oczy. wzialem do ręki i...usiadlem i godzine czytalem i pewnie czytalbym dluzej gdyby nie spieszylo mi sie do pracy.Ale nast dnia wrocilem i ja kupilem. Ksiazka wg mnie swietna. Zamiast tracic pieniadze na hantle czy inne ciezary lub przyrzady warto zainwestowac te 40zł (bodajze) ale to co gosc potrafi zmotywowac do cwiczen to dla mnie nic wiecej nie trzeba. Kiedy nieraz mi sie nie chce cwiczyc biore ja do reki i czytam któryś raz z kolei i wciąż tak samo mnie motywuje. Naprawde polecam. Można sobie równiez najpierw na internecie troche poczytac o KALISTENICE czyli cwiczenia z obciążeniem masy własnego ciała. Dla mnie to wystarczajace jest a rezultaty rownie dobre jak po silowni. A w survivalu jak to BG mawiał lepiej być sprawnym i silnym mężczyzna ktory moze zwinnie pokonywac teren niz napakowanym pakerem ktoremu miesnie ograniczaja ruchy i ktory lapie zadyszke po 5minutach biegu... jestem tego samego zdania i staram sie to wdrażać w moje życie

PostNapisane: 04 lis 2012, 21:37 

dada1119 napisał(a):

Paul Wade - " Skazany na trening. Zaprawa więzienna"

A jest w pdf????

PostNapisane: 21 lut 2013, 14:54 

jeśli chodzi o pompki, z 3-4 razy w życiu zrobiłem 100 pompek (mój rekord 112). jeśli robicie po 50 powtórzeń to jest dobrze :)) osobiście polecam mój wypróbowany sposób na zwiększenie siły w tydzień -to właśnie po nim robiłem swoje życiówki, lecz żeby ukończyć ten trening potrzeba dużo samozaparcia i silnej woli.

Załóżmy że robisz maksymalnie 50 pompek. W pierwszy dzień robisz 2 x 50 pompek, w drugi 3 x 50, w trzeci 4 x 50 ..... i w ostatni 8 x 50. Później należy zrobić kilka dni przerwy na regeneracje. Efekty będą widoczne od razu, z pewnością zrobisz więcej niż 50 pompek.

PostNapisane: 21 lut 2013, 19:09 

Tak, najważniejsze są serie.
Próbowałem kiedyś ten trening, wszystko dokładnie spisywałem, ale jak się parę razy odpuściło to odpuściło się jeszcze raz itd. w końcu dałem sobie spokój. Teraz robię ok. 30, ale to raczej nie dzięki temu treningowi, tyle samo robiłem kilka lat temu.

To prawda, że nie trzeba chodzić na siłownię, wszystko można robić w domu. Np. pompki możesz robić na miliony sposobów: ręce trzymać wąsko, szeroko, możesz nogi trzymać na krześle, albo w ogóle ze stania na rękach, możesz zakładać plecak z obciążeniem, możesz na jednej ręce robić, możesz ręce na hantlach trzymać żeby niżej schodzić(przydatne przy uderzeniach), na pięściach też się gorzej robi(zauważ, że inaczej robi się na 3 kostkach a inaczej na 2), możesz też trzymać pozycję do pompki i np. liczyć czas ile tak wytrzymasz(taki podpór przodem, możesz też tak robić na przedramionach), pompki możesz też robić z klaśnięciem, na kolanach klęcząc wtedy jest łatwiej(gdy już nie masz siły po skończonych seriach rób na kolanach), ręce możesz też położyć na piłce najlepiej lekarskiej i podskakiwać z jednej na drugą rękę. Masz cały wachlarz możliwości.

Mój kolega chodzi już kilka miesięcy na siłownię, wymyśla jakieś treningi, próbuje trzymać dietę, ale pompek tylko kilka zrobi, a na drążku to już ani razy się nie podciągnie.

Pytasz, czy to dobry trening. Powiem Ci, żebyś spróbował, co Ci szkodzi. Ale nie raz tylko pomęcz się trochę. Niektórzy śmieją się z tego treningu, ja uważam, że jest nie najgorszy, a ci co tak mówią pewnie wytrzymali nie więcej niż tydzień.

No a jak już spróbujesz, to pochwal się spostrzeżeniami.:)

PostNapisane: 20 kwi 2013, 21:31 

Więc na początku roku szkolnego ledwo robiłem 20 pompek. Na dzień dzisiejszy (ok. 8 miesięcy) dopiero 60 pompek jest dla mnie granicą i momentem dużego zmęczenia. Jak doszedłem do takich sporych liczb (sporych jak na 16 latka, który nie chodzi na siłownie)? Duży wpływ miała na mnie Polska Organizacja Wojskowa (polecam. Bardziej znana organizacja "Strzelec" działa na podobnych zasadach) w której to wyższy stopniem kazał Ci pompować, więc pompowałeś ^^ Do tego zamodzielny trening w domu raz dziennie max powtórzeń. Nie ćwiczyłem codziennie ale efekty jak widać są :P Polecam.

PostNapisane: 26 cze 2013, 14:09 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Guliwer napisał(a):
Nie sposób wziąć skakanke i skakać na niej przez 10 min. Jest to dużo, podkreśle dużo mniej zdrowie niż przez pierwszy tydzień robić na skakance minutę, następnie w drugim dojść do 2, etc.
Lepiej dojść tak do 4 minut niż zrobić parę razy po 10 min, ponieważ nasze mięśnie, ścięgna, wiązadła etc nie są przygotowane na takie coś i możemy sobie zrobić więcej problemów niż będziesz miał korzyści.)

Jeśli chodzi o początkującą osobę to choćby chciała, w życiu nie przeskoczy 10 minut - chyba, że będzie udawać skakanie ;)

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 26 cze 2013, 14:45 

co do 100 pompek nie trzeba być super koksem i trenować Bóg jeden wie jak ja nigdy na siłce nie byłem a wyciskam lekko 20 do granic wytrzymałości 4 kilka. Więc jak codziennie sobie tak pomachasz po 30 to w końcu zrobisz te 100.

Strefa czasowa: UTC + 1