Teraz jest 21 lip 2018, 21:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Kanibalizm
PostNapisane: 22 sty 2014, 12:23 

Witojcie

Nie wiem jak wy ale nieraz zastanawiałem się , czy w przypadku kryzysowym dałbym rade dosłownie zjeść osobnika swojej rasy .Problem mentalny bardzo wielki i nie wiadomo czy problem psychiczny niepozostanie na wiele lat w wypadku gdy ta decyzja uratuje nam życie
Kolejne problem przed zjedzenie mięsa ludzkiego jest świadomość problemów zdrowotnych związanych z tym :

". Jedzenie ludzkiego mięsa może być szkodliwie dla zdrowia. Zagrożenie powodują priony, wirusopodobne białka – wywołują one choroby z grupy zakaźnych encefalopatii gąbczastych. Wśród plemion Nowej Gwinei, zwłaszcza ludu Fore, szalała choroba, zwana kuru lub "śmiejącą się śmiercią". Zarażenie prionami następowało przy rytualnym spożyciu ciał zmarłych krewnych. Fore zrezygnowali z kanibalizmu w 1957 r., lecz starsi członkowie ludu wciąż umierają na kuru."

Historia zna wiele przypadków kanibalizmu od religijnych przez wielkie głodówki narodów aż po wypadki . Ten ostatni bardzo dobrze znany przypadek z filmu 'Alive, dramat w Andach' :

"Jednym z najbardziej znanych takich przypadków jest los ocalałych w katastrofie urugwajskiego samolotu (lot 571) 13 października 1972 w Andach. Katastrofę przeżyło 32 z 45 pasażerów. W obliczu śmierci głodowej część ocalałych zdecydowała się na jedzenie ciał zmarłych towarzyszy, ci którzy nie zdecydowali się na ten drastyczny wybór zmarli z głodu."

Obecnie przykłady kanibalizmu notowane są w China oraz Korei Północnej .
W China występuje to z pobudek chęci i zasmakowania ludzkiego ciała , czyli każdy dorosły człowiek może zjeść w restauracji nienarodzony płód - oczywiście pewnie nie jest to tanie .
Natomiast w Korei Północnej jest to związane z wielkim głodem na cały kraj tak jak to miało miejsce w XX w na Ukrainie.

W tej tematyce oprócz 'Alive, dramat w Andach' polecam również film 'Cannibal Holocaust - Nadzy i rozszarpani' z 1980 r

A teraz Pytanie do was :

Czy byłbyś w stanie zjeść innego człowieka aby przeżyć ???

PostNapisane: 22 sty 2014, 17:47 

Ciekawy temat. Czy byłbym w stanie zjeść człowieka? Na dzień dzisiejszy powiem NIE. Człowiek głodny myśli inaczej i dlatego jest gotów na tak desperacki czyn. Mi aż tak głód do du..y nie dokuczył.

kosmiel napisał(a):
". Jedzenie ludzkiego mięsa może być szkodliwie dla zdrowia. Zagrożenie powodują priony, wirusopodobne białka – wywołują one choroby z grupy zakaźnych encefalopatii gąbczastych. Wśród plemion Nowej Gwinei, zwłaszcza ludu Fore, szalała choroba, zwana kuru lub "śmiejącą się śmiercią". Zarażenie prionami następowało przy rytualnym spożyciu ciał zmarłych krewnych. Fore zrezygnowali z kanibalizmu w 1957 r., lecz starsi członkowie ludu wciąż umierają na kuru."

Myślę, że to jest wywołane taką dietą przez całe życie. Natomiast, gdyby przyszło nam jeść ludzkie mięso tylko przez miesiąc to nie powinno się stać. Oczywiście jeżeli mówimy o zjedzeniu zdrowego osobnika.

kosmiel napisał(a):
W China występuje to z pobudek chęci i zasmakowania ludzkiego ciała , czyli każdy dorosły człowiek może zjeść w restauracji nienarodzony płód - oczywiście pewnie nie jest to tanie .

tu artykuł: http://fakty.interia.pl/swiat/news-szok ... nId,868937
lecz coś mi się wydaje, że to ściema. Gdzieś czytałem, że w jakimś kraju robią podobną zupę, tylko z... małp. Małpy w całości do gara wrzucają i potem to jedzą. Wygląda to podobnie do człowieka.

Polecam poczytać sobie o Japończyku Issei Sagawa, który stał się celebrytą poprzez swój kanibalizm: http://pl.wikipedia.org/wiki/Issei_Sagawa
Oraz filmy z jego udziałem niektóre na YT. Mało jest w języku polskim, lecz są.

PostNapisane: 22 sty 2014, 19:57 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

a dlaczego tylko swojej rasy? ku klux klan, czy co? :)
można by to rozszerzyć o gatunek... na środku Sahary szukaj białego... chyba, że akurat na jakiś rajd Dakar trafisz :D

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 23 sty 2014, 13:22 

nie hehe
Nie wyszukuj się tu podtekstów rasistowskich u punka :)
Człowiek to takie stworzenie , że wyczyta to co chce

PostNapisane: 29 sty 2014, 09:11 

Myślę Panowie, że z Waszą wiedzą dalibyście radę bez jedzenia ludzkiego mięsa. Ostatnio czytałem artykuł, że znaleźli rodzinę na Syberii co żyła tam 40 lat i przez całą ostrą zimę przeżyli na 4 zierankach czegoś tam. Lepiej już żuć korę, czy też skórę etc.
Ale co do Kanibalizmu to pamiętajmy przypadek wypadku samolotu w górach, gdzie ekupa przetrwała jedząc ciała zmarłych towarzyszy.

Trauma przez całę życie, myślę.

PostNapisane: 04 lut 2014, 11:18 

No tak, oni zjedli tych co nie przetrwali katastrofy.
Narodziło mi się kolejne pytanie. Czy gdyby wszyscy przeżyli, to czy oni byli by skłonni zabić kogoś dla jedzenia?

PostNapisane: 17 lut 2014, 12:59 

Nie mógłbym, miałbym też problemy z małpami człekoształtnymi.

PostNapisane: 18 lut 2014, 19:54 

Głód długotrwały to uczucie którego nie znam i mam nadzieję, że nigdy nie pozam.

Strefa czasowa: UTC + 1