Teraz jest 20 sie 2018, 21:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 gru 2015, 11:07 

Cześć dzisiaj chciał bym wam opisać moje 2 nieciekawe noce w lesie .

21.10.15r W środku spaliło mi się mieszkanie była cala akcja gaszenia , pomocy dla mieszkańców (właściciele pomogli wszystkim poza nami) ale nami nikt się nie zainteresował .
Wiec przyjechała jakaś pani i moja mama wraz z siostra i bratem zostały wzięte do jakiegoś ośrodka ale ja z racji faktu ze jestem pełnoletni nit moglem jechać z nimi!!! I powiedziała ze jakoś sobie poradzę .

A jako że Osowa Góra jest otoczona samymi lasami (ja mieszkałem 150 m od granicy drzew) postanowiłem zrobić sobie sprawdzian umiejętności survivalowych :D

Po sprawdzeniu kieszeni mój ekwipunek wyglądał następująco
Ubrania :
Brytyjski Mundur -Spodnie i koszula
Koszulka
Brytyjska Parka jesienna
Buty trekingowe
Ekwipunek :
Scyzoryk Vicka
Multitool
Krzesiwo
Paczka chusteczek higienicznych.

Wygrzebałem jeszcze z domu (a właściwie z zapadniętego dachu) kawałek folii ok 2x3 m

Udałem się kawałek w las , zbudowałem szałas - stelaż na to folia i liście i rozpaliłem mały ogień(miałem z tym kłopoty) aby było mi cieplej.

Dnia następnego zalewianinem sprawy z szanowna opieka społeczna i dowiedziałem się ze nie dostane skierowania do ośrodka dla bezdomnych bo NIE SPEŁNIAM KRYTERIÓW !!

Wiec wróciłem do mojego szałasu już z pogorzeliska wygrzebałem więcej folii i wełnę do uszczelniania ścian (pod tyłek co by cieplej było ) i nawet koc.

Wyposażeniem się tez w kawę ,herbatę i kubek metalowy .

Druga noc była milsza - było mi dużo cieplej(rozbudowałem szałas i zbudowałem coś co nazwałem "ściana odbijająca ciepło " widziałem to w jakimś programie i ciepło za ogniska odbijało cie od foli nrc na mnie )
Wypiłem kawkę i chciałem iść spać .

Ale nie moglem zasnąć wiec zrobiłem sobie herbatkę i tak leżałem dorzucając do ognia .

Noc minęła nawet nawet .

I już myślałem ze będę musiał znów tam wracać ale znaleźliśmy mieszkanie i wszystko jest ok.

Pozdrawiam
pancerz1d

Strefa czasowa: UTC + 1