Teraz jest 20 paź 2017, 18:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 sty 2015, 13:37 

Taki mam plan... ale dopiero na wiosnę/lato bo teraz nieco na zdrowiu podupadłem i nie chcę ryzykować bardziej spaniem pod płachtą na gołej ziemi :D teraz to we własnym zakresie bym poszedł na ognisko

PostNapisane: 22 sty 2015, 11:10 

Siema patrzylem na survivaltech to pelne szkolenie 2 dniowe kosztuje prawie 400zl sporo kasy no ale mozna sie sporo dowiedziec ja sie zapisuje a TY? pozdrawiam

PostNapisane: 22 sty 2015, 11:13 

Marqs.G napisał(a):
Taki mam plan... ale dopiero na wiosnę/lato bo teraz nieco na zdrowiu podupadłem i nie chcę ryzykować bardziej spaniem pod płachtą na gołej ziemi :D teraz to we własnym zakresie bym poszedł na ognisko

poczekaj nie śpiesz się, zbieraj sprzęt, nic na siłę

PostNapisane: 22 sty 2015, 11:19 

Nie spieszę sie ja mam teraz nogę skrecona i siedze na l4 w domu:/ myslalem wyruszyc w Kwietniu 18-19 jest szkolenie, co do sprzętu to piszesz w ankiecie do nich co masz a czego nie i dostajesz wszystko na miejscu.

PostNapisane: 22 sty 2015, 11:25 

ok ok a z czym pójdziesz jak będziemy organizować swoje spotkanie, ja też chciałbym pojechać na taki kurs ale na razie musze sobie odpuścić a co będzie w kwietniu to się zobaczy, po za tym szkolenia płatne szkoleniami płatnymi ale we własnym zakresie tez mamy pewne możliwości, na forum są osoby które zajmują się survivalem dłużej i mogą nam pomóc, więc na razie zbieramy siły, sprzęt i czekamy na pogodę, chociaż nieco lepsza niż teraz

PostNapisane: 22 sty 2015, 11:29 

No w sumie masz racje wlasny sprzet to zawsze wlasny ja tez powoli zbieram sprzecik teraz szykuje sie do kupna noża mysle ze moraknive szwedzki za 50zl bedzie dobry mialem juz taki w pracy do patroszenia ryb tylko dluzszy i daje rade :)

PostNapisane: 22 sty 2015, 11:30 

Napisałem do ciebie pw, zajawkę mam, teraz muszę kupić sobie jakiś sprzęt do gotowania. Nóz mora to dobry kierunek proponuje robusta

PostNapisane: 22 sty 2015, 13:13 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Sprzet sprzetem... ludzie sa najwazniejsi. Sprzet to tylko otoczka ale rozumiem, ze cieszy gdy ma sie wlasny i fajny. :)

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 22 sty 2015, 13:45 

Zgadzam się ale nie do końca bo w taka pogodę jak teraz nie wyjdziesz do lasu w podkoszulce czy koszulce polo nawet od 5.11 a i spodenek krótkich nie założysz nie wspominając o sandałach, nóż to oczywiście podstawa do noża to i jakaś ostrzałka by się przydała jakiś paracord jeśli myślisz o szałasie czy innym schronieniu, chcesz napić się czegoś ciepłego to albo kupisz termos albo kubek do gotowania itd. itd. Ludzie są najważniejsi ale na golasa szału nie zrobisz no chyba że w damskim liceum... :D

PostNapisane: 22 sty 2015, 14:03 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

I ja sie zgadzam ale nie do konca. :)
Oczywistym jest fakt, ze na tego typu spotkania ludzie przychodza ze sprzetem. Czy to aby go sobie przetestowac bo nowy, czy to po to by po prostu czuc sie fajniej.
Co do ubrania... nie trzeba sie ubierac w "militarke" by miec cieplo na dupie. Ale tez nie przesadzajmy z kolorystyka, puchy Adidasa w kolorze landryny nie zalozymy, wszak nie chcemy byc widoczni. Ale jesli bedzie to czarny Nike na sportowo... wazne by cieplo bylo. Liczy sie efekt a nie wyglad.
Noz? Noz to chyba nie problem zwinac jakikolwiek z kuchni co by po prostu jakies ostrze bylo. Kawalek znalezionej blachy tez mozna wszak naostrzyc i owinac sobie tasma by jakas tam rekojesc byla. Naostrzyc mozna i o kamien. ;)
Co do kubka, mozna kupic fasolke w puszce, zjesc ja a w samej puszcze podgotowac sobie wode.

Ale wiadomo, ze to jest tylko gadanie. Nie zyjemy w trzecim swiecie, nie jestesmy kloszardami i na jakis tam podstawowy sprzet kazdego stac wiec wiadomym jest, ze kazdy taki sprzet posiada lub posiadac bedzei na takich spotkaniach. :)

http://www.vagabundog.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1