Teraz jest 12 gru 2017, 03:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sty 2015, 14:32 

tak jak mówisz ubrać się do lasu w Adasie to porażka ale powinieneś ubrać się w ciuchy które możesz zabrudzić albo zniszczyć więc militarka jak najbardziej pasuje. Podstawowy sprzęt to tanie rzeczy nie trzeba zaraz kupować wyprawki polarnika na wypad do lasu. Nożyk mory to ok 40 zł jakiś termos na parę godzin to też nieduży wydatek reszta to kiełba i chlebek albo wedle uznania. Mnie chodziło o to aby w czasie kiedy nigdzie nie idziemy kompletować sobie resztę sprzętu.
Ja jestem ciepło-lubny wiec założył bym swoja perke od magnuma gruby wysoki golf, bieliznę termoaktywna, rękawiczki i czapkę. Do tego nóż cos do picia i jedzenia i aparat :D
a i żeby nie było spodnie też bym założył, nosze spodnie od helikona utp

PostNapisane: 22 sty 2015, 14:44 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Spoko, zgadzam sie. Tak tylko polemizuje, a sklamalbym gdybym powiedzial, ze sam nie jestem "gadzeciarzem". Ale jakiegos usilnego parcia na to tez nie mam. W granicach rozsadku raczej.

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 22 sty 2015, 14:52 

tak na prawdę to każdy kto zajmuje się outdoorem jest gadżeciażem, a co do parcia to jest nie wskazane bo inaczej zanim wyjdzież do lasu ze swoim nowym lśniącym sprzętem to zbankrutujesz :D

PostNapisane: 07 maja 2015, 17:14 

Marqs
czy udało ci się już zebrać grupę surwiwalową z okolic warszawy ??? - czy zapisy są otwarte czy przeprowadzasz jakąś eliminacje ??? ja poszukuję jakiś ludzi do wspólnych wycieczek i rozwijania zainteresowań związanych z surwiwalem, pieszą i rowerowa turystyką i eksploracją ciekawych miejsc

PostNapisane: 07 maja 2015, 18:01 

Jak na razie nie mam nikogo "do pary" poznałem dwóch ratowników medycznych którzy byli by zainteresowani ale nic konkretnego jak na razie. :) Nie przeprowadzam żadnych "castingów " do grupy, jeśli ktoś by chciał się podłączyć to zapraszam... zawsze weselej i raźniej

PostNapisane: 07 maja 2015, 19:02 

To chętnie dołączę ja jestem z Marek pod Warszawą Jest tu trochę lasów i można coś zorganizować jakieś drobne manewry zapoznawcze

PostNapisane: 08 maja 2015, 07:37 

Długo sie zajmujesz łażeniem po lasach z plecakiem

PostNapisane: 08 maja 2015, 08:22 

Łażeniem po lasach to zajmuję się długo bo mam już prawie 40 na karku - natomiast w surwiwalu to jestem raczej świerzynką
Kiedyś dawno temu w harcerstwie potem w szkole średniej z kolegami, na studiach łaziłem trochę po górach - ale nie był to surwiwal - spałem w schroniskach namiotach na kempingach na działkach u znajomych, w kwaterach prywatnych, w stanicach wodnych a stołowałem się w barach albo brałem kanapki z domu. nie starałem się nawet aby był to surwiwal uprawiałem raczej turystykę - ale to było kiedyś - teraz nie mam z kim wszyscy kumple preferują inny rodzaj spędzania czasu, żona nie chce i nie lubi - więc od wielu lat nic w tym temacie nie robię - jeżdżę z rodziną nad morze wyleguję się na plaży. czasem tylko jak jest pogoda to idę do lasu biorę kanapki i po południu wracam - ale to można nazwać raczej spacerkiem - do tego interesuję się fortyfikacjami lobię eksplorować bunkry twierdze forty zamki a dużo tego jest w naszym kraju zagubione gdzieś po lasach.
Nie jestem więc100% surwiwalowcem ale jestem zainteresowany wdrażaniem się w ta dziedzinę i pomyślałem że na tym forum znajdę ludzi o podobnych zainteresowaniach.

PostNapisane: 08 maja 2015, 21:12 

hello Pan_Piotras :)
Nie uważasz się za "suvivalowca" (kurde jak ja nie lubię tego słowa i jego pochodnych :D ) Ale z opisu tego co dotychczas robiłeś, robisz... to jesteś takim małym bushcraftowcem.
Survival (echhh zakała polskiego języka :D ) to hmmm pojęcie trochę dziwne do tego co robimy... Survival to jest ta chwila, tzw. WIELKA PRÓBA, gdzie naprawdę jesteśmy zdani tylko na siebie na naszą wiedzę i na sprzęt w kieszeniach (o ile go posiadamy). Wszystko to inne, czyli tzw "survival z własnej woli" nie nazwał bym tego survivalem... To jest raczej bushcraft...

PostNapisane: 08 maja 2015, 22:24 

Prawda jest taka że kiedyś jeździło się pod namiot z rodzicami a teraz uprawia się Bushcraft :) rozumiesz a tak na prawdę to żeby uprawiać ten bushcraft to trzeba by ukopać sobie gliny na naczynia, wydłubać z drewna miskę i łyżkę, znaleźć wodę i upolować z własnoręcznie zrobionego łuku jakieś mięso bo na samych roślinach długo nie pociągniesz. Taka jest różnica a survival jest wtedy kiedy nic z tych rzeczy nie umiesz wykonać a mimo wszystko pcha się w odludzie... w dużym uproszczeniu

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1