Teraz jest 19 cze 2018, 19:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: 100 Pompek
PostNapisane: 26 cze 2013, 13:27 

Nie sposób wziąć skakanke i skakać na niej przez 10 min. Jest to dużo, podkreśle dużo mniej zdrowie niż przez pierwszy tydzień robić na skakance minutę, następnie w drugim dojść do 2, etc.
Lepiej dojść tak do 4 minut niż zrobić parę razy po 10 min, ponieważ nasze mięśnie, ścięgna, wiązadła etc nie są przygotowane na takie coś i możemy sobie zrobić więcej problemów niż będziesz miał korzyści.

Ps. Strzelec - fajna organizacja (trzeba jedynie uważać, aby kadra prowadząca zajęcia miała głowę na karku). Kontuzje długo się leczą, a czasami pozostają na całe życie. "Jak boli to rośnie", "Ból to fikcja" :)

Tytuł: Skakanka
PostNapisane: 26 cze 2013, 13:29 

Ruscy wybudowali ponad 250 boisk do ... babinktona :) podobno jest to jedna z najlepszych form treningowowych koordynacji szybkości :) RUSCY NIE MOGĄ SIĘ MYLIĆ :)

PostNapisane: 26 cze 2013, 13:57 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Ale jest jeden Rusek, który uważa, że to jednak skakanka jest jednym z najlepszych wynalazków do ćwiczeń - Emelianenko. Myślę, że badminton go za bardzo nie wciągnie. Zresztą nie bez powodu skakanka jest nieodłącznym elementem w treningach wszelkiego rodzaju sztuk walk - na przykład.
Przy skakance pracują stopy, łydki, uda, biodra, brzuch, szyja, kark, nadgarstki, przedramiona, ramiona... rodzajów skoków jest mnóstwo, w połączeniu i przy pełnych seriach można poczuć, że się pracowało całym ciałem.
W badmintonie niekoniecznie. ;)

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 26 cze 2013, 15:01 

Pytanie jest co chcesz sobie wyrobić. Czytałem co pisaliście i było o koordynacji. Dołożę do tego szybkość i uważam, że jest to ważniejsze do PRZETRWANIA niż czysta siła :).

Ps. Ruscy wybudowali ponad 250 boisk dla żołnierzy :) A program znanego fightera jest jego programem. Co oczywiście nie jest złe. :) Pytanie co chcesz robić? Moim zdaniem lanie się na ringu jest zaprzeczeniem survivalu bo tak naprawdę można sobie bardziej zaszkodzić.
Ps2. Dobry zawodnik niekoniecznie będzie dobrym trenerem a dobry trener nie musi być wcale byłym zawodnikiem.
Ps3. Może więć najlepszym połączeniem jest babinkton i skakanka, choć ja prywatnie uważam, że od skakanki lepsze jest bieganie lub po prostu chodzenie :)

PostNapisane: 26 cze 2013, 15:06 

nie chodzi o to aby skakać prawidłowo na skakance ale wogóle skakać przez tyle czasu :)

Co do pompek (to widziałem wywiad z gosciem co ich robi najwięcej w Polsce) Jego system trneingu było, zaczynam od jednej pompki i każdego dnia zwiększam o jedną :) i robił chyba wtedy ponad 2000? nie pamiętam. ale kłaniam nam się znowu ta sama zasada co w 6 Weidera. Systematyczność i zwiększanie obciążenia :)

PostNapisane: 26 cze 2013, 15:52 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Bynajmniej nie łączę tego w żaden sposób z survivalem, a z treningiem ogólno-sportowym. Szybkość, koordynacja, siła, wytrzymałość... wszystko ma swoje zastosowanie w danych momentach - wszystko warto wyrabiać.
Sprowadzam to do walk, gdyż moje doświadczenie ze skakanką wiąże się głównie z ówczesnym trenowaniem właśnie walk. BTW
Nie uważam, że trenowanie sztuk walk przeczy "definicjom" survivalu. Kontuzja może się przydarzyć i przy wchodzeniu po schodach. Tego się po prostu nie przewidzi. Również nie jest to prowokowanie kontuzji. Trenuje się kontrolnie - po to są treningi.
Co innego gdy są full-contact sparingi bądź czyste walki (ulica) - to co innego - i tutaj trenowanie sztuk walk jak najbardziej połączę z survivalem, gdyż brak pewnych umiejętności może z góry zdyskwalifikować w walce.

ad ps.2 - owszem, dlatego należy wybierać i trenować z głową
ad ps.3 - nie łączyłbym jednego z drugim. Skakanka jest jedynie jednym z akcesoriów do trenowania - tak jak worek, manekin itp.. Badminton jest to dyscyplina sportowa, a nie forma treningu. Spodziewam się, że wielu badmintonistów trenuje na skakance. Co nie zmienia faktu, że trenując jeden sport można sobie udoskonalać formę i umiejętności i w innej dyscyplinie równolegle.

PostNapisane: 26 cze 2013, 15:56 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Guliwer napisał(a):
nie chodzi o to aby skakać prawidłowo na skakance ale wogóle skakać przez tyle czasu :)

nie wiem skąd się tu wziął - w pompkach temat skakanek - ale tylko dopiszę co i tak już w temacie skakanek pisałem. Osobiście robiłem serie 3x po 3 min z 30 sek przerwą między każdą serią. Można tyle wyskakać. Najlepiej oczywiście stopniowo zwiększać tempo. Ostatnia seria jest na full.
Przy nieprawidłowym skakaniu rzeczywiście można się kontuzji nabawić - jeśli skakać to tylko prawidłowo. ;)

PostNapisane: 26 cze 2013, 16:07 

Dobrze piszesz, gdyż i trenując bieg jeździ się na rowerze.
Apropo ćwiczeń SW, to niestety się nie zgodzę. Ponieważ są częste zmiany a młode osoby chcą się wykazać i to wtedy bardzo często dochodzi do kontuzji. Ja również, trochę czasu ćwiczyłem i powiem szczerze (że ilość kontuzji w perspektywie czasu oraz ich odnowień kwalifikuje mnie do wydania opini, iż nie opłaca się ćwiczyć SW), Po kolejne oprócz kontuzji to zawsze mnie coś bolało, to kolana, to nadgarstki itd. Czyli nie byłem sprawny na konfrontacje uliczne. I po kolejne co bardzo ważne, złudne poczucie tego, że jestem mlodym Herculesem powodowało, że ... .

Po kolejne konfrontacja uliczna mało ma wspólnego z SW. Gdyż najczęściej są to osoby pod wpływem psychotropów, jest ich więcej, oraz są uzbrojeni. Nigdy nie spotkalem się na ulicy z tym, że gość wychodził na solo a ja miałem czas na rozgrzewkę czy też rozciąganie. Dlatego nadal podtrzymuje SW mogą przygotować pewne cechy fizyczne, które mogą pomóc w konfrontacji, jednak uważam, że wystarczy nauka konkretnej samoobrony (SW to nie to samo co Samoobrona nie mylić), oraz spryt i prewencja -co właśnie uważam za prawdziwy Survival Miejski w tym aspekcie :).Oprócz tego ćwiczyć drążek, skakanke etc.
Aby przetrwać na uilicy nie mam czasu ćwiczyć 5 lat aby być super rozciągniętym oraz być najlepszy w drążku etc.
Nie wiem w jakim jesteście wieku, ale mi na systematyczność to po prostu brakuje czasu (więc naprawdę gratuluje Wam organizacji czasu) :) i .... ... CHĘCI Bo ja z założenia to LEŃ jestem :)

PostNapisane: 26 cze 2013, 16:17 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

To, że młode osoby nie potrafią mierzyć sił na zamiary to inna bajka.
Ogólnie - trenuje się z głową.
Konfrontacje uliczne mają wiele odmian. Bynajmniej nie zawsze są to ludzie po psychotropach. Niekiedy przychodzi żyć w otoczeniu, gdy część mieszkańców po prostu to lubi. I z takimi trzeb umieć sobie radzić. Treningi pozwalają wyzwolić pewne nawyki.
Z własnej autopsji mam porównanie walk przed trenowaniem i po trenowaniu na przełomie... w sumie całego życia. Takie życie. :)
Kontuzji w walce nigdy się nie nabawiłem innych poza 2x złamanym nosem i wybitemu zębowi (reszta ubytków z zaniedbania).

Nie pisałem, że trzeba trenować by móc przetrwać na ulicy. Walka to ostateczność - przynajmniej dla mnie. Ale często bez niej się nie obejdzie.
Mam 34 - ale nie sądzę, by to miało większe znaczenie...

PostNapisane: 26 cze 2013, 16:22 

Gratuluje trenerów. :)

Co do wieku to bardziej istotne jest w jakim wieku zaczałeś ćwiczyć :) Im ktoś w starszym wieku zaczyna tym bardziej racjonalnie do tego podchodzi i ma większą wyobraźnię :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1