Teraz jest 15 paź 2018, 18:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lis 2012, 10:45 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Co masz na myśli przy stwierdzeniu "szybko"? :)
Trzeba ćwiczyć, regularnie i codziennie. Już po miesiącu będziesz odczuwał znaczny wzrost kondycji.

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 30 lis 2012, 20:01 

Ja proponuję tabatę, max 2 razy w tygodniu. Albo HIIT.
Tu jest filmik jak mniej więcej wygląda tabata:

http://www.youtube.com/watch?v=BNI7iYWhBLI

Od siebie dodam, że lepiej to wykonywać ze sztangielkami. Czyli, rozkrok(jak gość na filmie), sztangielki w dłoniach na wysokości barków(częścią wewnętrzną do przodu), i robimy przysiad, jak wyprostujemy nogi(powrót) to wyciskamy sztangielki(do góry), potem do pozycji wyjściowej i z powrotem przysiad. Chodzi o to żeby robić powtórzenia bardzo szybko, pamiętając o odpowiedniej technice.

Tu z kolei HIIT:

http://www.youtube.com/watch?v=JA8Ct94FX0k

Kobietka mniej więcej opisuje co i jak ale dodam co nieco od siebie. Wygląda to mniej więcej tak: biegniemy sobie z tętnem powiedzmy 70HRm przez 30 sekund, po czym przyspieszamy na 90HRm i wyżej i biegniemy tak przez 10 sekund na przykład. Czyli raz normalnie, a raz na maxa. I tak z 10 razy. Trening nie dłużej niż 25 minut.
Oba ćwiczenia znacząco podniosą kondycję, wiem z doświadczenia.

PostNapisane: 21 lut 2013, 20:42 

Na kondycje polecam:
- sparingi - nic tak nie męczy jak dobry sparing, szczególnie wtedy gdy jedna osoba się podpala i wykonuje kombinacje na pełnym spięciu... 2 min i każdy wymięka.
- bieg
- pływanie
- tory wytrzymałościowe (samemu też można wymyślać)

Najlepiej było by jakbyś zapisał się do jakiegoś dobrego klubu - mma/k1/boks/muay thai, osobiście odradzam takie sporty jak aikido,krav maga,karate, kung fu i inne takie (wyjątek taekwondo).

PostNapisane: 22 lut 2013, 10:09 
Założyciel
Założyciel

A dlaczego odradzasz KravMagę?
Ja przez jakiś czas chodziłem na treningi do Sagota i były to naprawdę konkretne treningi. Cały czas walki i to nie takie jak w MMA (1 vs 1) tylko 2 vs 1, 3 vs 1.
Naprawdę miło wspominam te treningi i ciężko było z nich wyjść bez zakwasów.

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 22 lut 2013, 10:24 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

zaczynamy konkurencję dla budo :)

ja myślę, że nasze forum to już jest wystarczająca opcja na poprawę kondycji - sama nazwa na to wskazuje :mrgreen:

ale tak poważnie - bez względu na dyscyplinę sportową, tym bardziej sztukę bądź styl walki polecam... skakankę!

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 22 lut 2013, 11:27 

Krzysiek napisał(a):
Ja przez jakiś czas chodziłem na treningi do Sagota i były to naprawdę konkretne treningi. Cały czas walki i to nie takie jak w MMA (1 vs 1) tylko 2 vs 1, 3 vs 1.

W sprawie treningów wszystko zależy od klubu - jeśli trener jest dobry, zrobi ciężki trening - tak jak w Twoim przypadku. Lecz zapisując się na sztuki walki zazwyczaj chodzi nam o to by obronić się na ulicy. Krav Maga uczy schematów - co robić gdy przeciwnik "A" zrobi to i tamto. Żeby szybko i skutecznie wychodziło to w praktyce trzeba poświęcić lata treningów. Największą skuteczność mają proste techniki np: uderzenia łokciami lub kolanami- lecz jest to zapożyczone z Muay Thai. Założę się ,że nie mieliście sparingów gdzie w realnych warunkach moglibyście przećwiczyć te techniki. Tak samo śmieszy mnie uczenie obron przed nożem - tutaj filmik pokazujący skuteczność tych technik http://www.youtube.com/watch?v=j55d8uqv ... r_embedded

Co walki z kilkoma przeciwnikami.. Myślisz ,że dałbyś rade obronić sie na ulicy? Fakt, masz szanse jeśli walczysz z nieuzbrojonymi "kozakami" którzy nic nie ćwiczą i zazwyczaj chodzą pijani a ich kondycja równa się zero. Gorzej jeśli trafisz na jakiś większych gości lub takich co ćwiczą jakieś sporty walki... Wszystko zależy też od miejsca w jakim się znajdujesz - na dużym terenie masz o wiele większe szanse na pokonanie kilku przeciwników - jednakże walka ta będzie polegała na ciągłym uciekaniu i szybkim kontratakowaniu, lecz jeśli znajdziesz się w małym pomieszczeniu, a napastnicy wyprowadzą Cie pod ścianę, wtedy nie masz szans (wiem to z doświadczenia, robiliśmy z kumplami kickbokserskie sparingi 2 vs 1 w pomieszczeniu 3mx3m). Zazwyczaj takie walki kończą się w parterze - jeden z napastników obala ofiarę na ziemie, reszta go kopie.

Mimo to dobrze że ćwiczyłeś Krav Mage która jest o wiele bardziej skuteczniejsza niż Aikido i Karate które bazują na trwaniu w tradycji niż rozwoju tych sztuk walki. Lecz najbardziej skutecznym w samoobronie jest MMA - które jest połączeniem najbardziej skutecznych i przydatnych technik ze wszystkich sztuk walki. Ćwicząc MMA zarazem uczysz się :boksu, kickboxingu, zapasów, bjj, muay thai, tkd, judo co sprawia ,że Twoje umiejętności są uniwersalne i bardziej wszechstronne. Masz też większe szanse w starciu np z bokserem którego mógł byś zaskoczyć BJJ - obalając go na ziemie a następnie zakładając jakąś dźwignie w parterze, lub po prostu bombardując go ciosami.

PostNapisane: 22 lut 2013, 12:38 

Dlaczego odrzucasz karate, a proponujesz boks? Przecież boks to najczęściej ręce. Karate jest bardziej ogólno rozwojowe. Nie uderza się tyle na głowę, więc nie trzeba się tak o nią martwić.
A co do treningu, to polecam się dobrze zmęczyć, nie wiem czy napisałem to w wątku o pompkach.
Karate głosi: dotrzyj do granicy wytrzymałości i pokonaj ją.
Jeżeli nie możesz robić pompek normalnie, bo jesteś zmęczony - rób na kolanach.
Jeżeli nie możesz się podciągać to wiś na drążku, ale nigdy nie rezygnuj.
Pochwal się czy rady coś Ci pomogły. Zapytałeś jak zwiększyć kondycję. I co zwiększyłeś ją?

PostNapisane: 22 lut 2013, 14:48 
Założyciel
Założyciel

No przyznam się szczerze że treningi u Pana Sagota bardzo sobie ceniłem, dam Ci przykład takiego ćwiczenia.

Ćwiczymy duszenia daną techniką, połowa osób na sali zamyka oczy, a druga połowa ma za zadanie wykonać duszenie na dowolnie wybranej osobie, po czym wybiera inną ofiarę. Jest to o tyle ciekawe, że czekając z zamkniętymi oczami nie wiesz z której strony nastąpi atak i nie wiesz czy akurat wykona go 21 letnia studentka politologii czy 40 letni górnik. Ćwiczyłem też inne sporty walki, ale nigdzie nie było tam takich treningów.

Co do realności szkoleń były też specjalne cykle, gdzie trener wynajmował tramwaj/autobus czy nawet wagon i tam prowadzone były zajęcia, także mogę ich polecić każdemu.

Chodź tak szczerze mówiąc bardziej wolałem ju jitsu (w którym jako łebek miałem wice mistrza śląska), bardzo siłowy i bardzo dynamiczny sport, chodź nie jest robiony typowo pod ulicę.

Wydaje mi się że sztuka walki powinna być dopasowana do nas, wiadomo że inni ludzie trenują boks, a inni karate czy kung fu.

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 22 lut 2013, 15:06 

Xarr napisał(a):
Krzysiek napisał(a):

W sprawie treningów wszystko zależy od klubu - jeśli trener jest dobry, zrobi ciężki trening - tak jak w Twoim przypadku. Lecz zapisując się na sztuki walki zazwyczaj chodzi nam o to by obronić się na ulicy.

Tak to prawda. Kiedyś zapisałem się na kung-fu. Wszystko fajnie było. Trener poświęcał dużo czasu każdemu z osobna, a nie tak jak wielu szkołach nauka grupowa, a kto nie radzi sobie, to jego problem. Moja radość krótko trwała, gdyż z miesiąca na miesiąc coraz mniej osób uczęszczało na treningi. Została nas mała grupka 4 osoby. Niestety gość musiał zwinąć interes, bo nie opłacało się mu.

PostNapisane: 23 lut 2013, 12:50 

Foley napisał(a):
Dlaczego odrzucasz karate, a proponujesz boks? Przecież boks to najczęściej ręce. Karate jest bardziej ogólno rozwojowe. Nie uderza się tyle na głowę, więc nie trzeba się tak o nią martwić.
A co do treningu, to polecam się dobrze zmęczyć, nie wiem czy napisałem to w wątku o pompkach.
Karate głosi: dotrzyj do granicy wytrzymałości i pokonaj ją.

Boks jest o wiele skuteczniejszy od karate, przede wszystkim dlatego ,że opiera się na ciągłych sparingach a nie jak w karate - na walkach pokazowych. W sztukach walki praktyka jest najważniejsza. Boks to nie tylko uderzenie rękoma lecz również balans ciałem, ćwiczenie refleksu. Sam ćwiczyłem Karate przez prawie 4 lata i wiem ,że jest bardzo statyczne i praktycznie się nie rozwija. I te wszystkie kata, czyli pokazowe walki, nie mają najmniejszego odzwierciedlenia w realnej walce. Chodzi mi głównie o Karate Tsunami - broń boże nie zapisujcie się na to ! Jeśli chodzi o Kyokushin to zupełnie inna bajka, bo ma lepsze kopnięcia i jest zdecydowanie dynamiczniejsze.

Poniżej wstawiam film z Mistrzostw Polski w Karate Tsunami - finały i główne walki mistrzów Polski :D
http://www.youtube.com/watch?v=ZbgXgwwa18A

Jak widzicie, poziom jest na prawdę "wysoki" a lata treningów zrobiły z nich "maszyny do zabijania". Wydaje mi się że gimnazjalne solówki mają więcej techniki niż walki tych "mistrzów". Śmiech na sali - jednym słowem "żenuła" - dlatego odradzam karate :)

Karate ma piękną filozofie i tradycje - przede wszystkim uczy pokory i samodoskonalenia - szkoda tylko ,że jest mało skuteczne w realnej walce.

Foley napisał(a):
Jeżeli nie możesz robić pompek normalnie, bo jesteś zmęczony - rób na kolanach.
Jeżeli nie możesz się podciągać to wiś na drążku, ale nigdy nie rezygnuj.
Pochwal się czy rady coś Ci pomogły. Zapytałeś jak zwiększyć kondycję. I co zwiększyłeś ją?

Mówisz o kondycji psychicznej ,a do niej potrzebna jest motywacja i samozaparcie. Kondycji fizycznej w taki sposób raczej nie zdobędziesz :) Jeśli chcesz popracować nad wydolnością mięśni i kondycją polecam obwody (inaczej stacje). Polega to na tym że przez 30 sek wykonujesz dane ćwiczenie mając tylko 10 sek na przejście do kolejnej stacji. Obwody są podstawowym ćwiczeniem zawodowych fighterów i to one przynoszą efekty :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1