Teraz jest 18 cze 2018, 03:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 maja 2016, 13:53 

na początek witam wszystkich ;)
Wybieram się niedługo w Bieszczady, plan spanie w lesie w przygotowywanych szałasach (+małe ognisko) - tak wiem parki i zakazy nie wolno - dla ułatwienia załóżmy że poza wszelkimi parkami.
Pasza to mre + jakieś pakowańce

Pytanie 1.
czy wg. was mimo zapakowanych produktów w puszki czy tak jak mre w grube folie wieszać je na drzewie trochę dalej od obozu (w nim nie jem)?

Pytanie 2.
Na ile jest prawdopodobne, że nocą będzie robił podchody do obozu jakiś misiek? miał ktoś do czynienia? podobno w tym roku mocno aktywne. Zakładam, że tli się ogień itd. W jednych opracowaniach piszą, że ogień wzbudza zainteresowanie zwierzyny a inni że odstrasza? bądź tu mądry...

Jak ma cie jakie inne info około tego tematu to dawajcie ;)

PostNapisane: 15 maja 2016, 15:05 

Spałem w Bieszczadach wiele razy, z ogniskiem, bez ogniska. Nigdy nie było misków. Moim zdaniem niektóre opowieści są przesadzone. Bardziej martw się o służby leśne, ewentualnie straż graniczną by Cię nie nakryła na biwakowaniu w niedozwolonym miejscu.

PostNapisane: 16 lip 2016, 14:30 

W Bieszczadach raz chyba podszedł w nocy wilk i nas wąchał,spaliśmy w samych śpiworach bez ogniska,a nim sięgnąłem po czołówkę uciekł. Zwierzyny nie ma co sie obawiać,miśki wieją na widok ludzi (kilka razy sprawdzałem w tatrach). Jak się boisz zwierząt to kup kilka petard, albo pistolet hukowy ,ewentualnie CP .
Ostatnio w biesach są kontrole szałasów,i tp miejsc gdzie da się nocować-nawet o 3 w nocy- np lesniczy,straż lesna, i policjant, pogranicznicy. Poszukują ekip szukających z wykrywaczami chociaż teraz to już teren ma lata świetności za sobą ale uważają to za plagę.

Wiec biwakowanie dyskretne,ognisko w miarę bezdymne,z dala od dróg i miejsc gdzie łatwo dojechać quadem czy koniem.I nie pozostawianie śladów typu wydeptana ścieżka w wysokiej trawie do obozowiska od szlaku turystycznego.

Strefa czasowa: UTC + 1