Cytuj:
W liście źródłowych map, tych z terenem Polski znalazłem tylko cztery rodzaje: OSMapa-Topo, OSMapa-Topo z hipsometrią (dość uproszczoną), UMP-pcPL oraz jakaś tam. Czy więcej źródeł nie ma?
W starszej wersji tego programu było jeszcze Google Maps i Google Earth. Ogólnie OS i UMP, to bardzo konkretne mapy, na których masz zaznaczone zarówno szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe i drogi gruntowe, a także hotele, schroniska, parkingi, a nawet jakisnie na jurze (tylko trzeba patrzeć w odpowiedniej skali).
Cytuj:
Kilka fragmentów jest źle połączonych. Niby drogi, rzeki wszędzie ładnie zachowują swoją ciągłość, ale gdzieniegdzie są poucinane nazwy miejscowości. Czy tu powinno się coś korygować, czy tak po prostu jest?
A otwarłeś to jako mapę czy atlas? Bo jak jako mapę, to otwórz jaki atlas, a jak jako atlas to już nic nie da się z tym zrobić (ew. możesz spróbować zrobić mapę jeszcze raz).
Cytuj:
Na pewnych obszarach widnieją dziwne "szlaki" (?), wyrysowane linią przerywaną, koloru fioletowego, o wektorach dość nieregularnych. Ogólnie linie prowadzą bez ładu i składu. Co to jest?
Szczerze Ci powiem że nie mam pojęcia, na pewno nie są to żadne drogi, ani ścieżki

Wydaje mi się że niektóre z tych linii to mogą być granicę województw albo gmin. W każdym razie = nie patrzeć na nie

Cytuj:
Trzecie pytanie najważniejsze.
"4. Konfiguracja: (wystarczająca by program działał )
Będzie w języku US, bo tak łatwiej wytłumaczyć. (potem zajmiemy się konwersją na PL)
Menu Basic – ja nic nie zmieniałem.
Desktop – uruchomiłem „Fullscreen” „Safe colors” „no question– (nie pyta np. o zmiane mapy na default)” „show trail -(pokaż ścieżkę)” „Decimal -(dokładniejszy odczyt GPS)”
„HPS” „OSD basic” „OSD extended” -W sumie w tej zakładce nie da się czegoś popsuć – może inne ustawienia wam przypadną do gustu.
Misc – „lowmem I/O, safe renderer, large atlases, numeric imput hack” - to bezwzględnie musi być WŁĄCZONE - Inaczej będzie głupiało przy wgrywaniu map, a bez „numeric imput hack” nie ustawicie wszystkiego do końca. (zrestartujcie aplikację)
Location – Bluetooth oczywiście internal.
Dodatkowo trzeba powalczyć z ALT correction → wejdźcie na zakładkę gdzie wpisuje się korekcję (w metrach) i przytrzymajcie dłużej klawisz # - to jest ten słynny numeric imput hack..jaką wartość wpisać ?– u mnie ok -35m. Ale wciąż z tym walczę.
Problem jest na tyle skomplikowany że gdy GPS traci jakość sygnału – przełącza się w tryb 2D i „pływa” w wysokości. Stąd testować trzeba najlepiej w terenie otwartym ze znaną wysokością. A i tak nie należy przykładać zbytniej wagi do wskazań wysokościomierza. Tanie modele tak mają. ok. wracamy do ustawień:
GPX dt (s) – możemy zmienić częstotliwość zapisu w pliku danych GPX – przydatne gdy jeździmy np. rowerem.
Navigation. - Ja właściwie nic nie zmieniałem, nie czułem takiej potrzeby.
5. CMS.- Bez tego program chodzi, ale jest jakby to powiedzieć, upośledzony. Po wgraniu go, będziemy mieli po dwukrotnym naciśnięciu klawisza # panel cms.
Ja osobiście polecam ten
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=2923 . instalacja polega na zciagnięciu plików, wgraniu ich w katalog na karcie pamięci o nazwie ui-profiles (karta/trakbuddy/ui-profiles).
Po wgraniu wszystko powinno grać. Możecie poczytać do końca temat tego CMS. Na 5 stronie jest jeden plik, którego podmiana poprawia troszkę wskazania wysokości, ale i tak cudów się nie spodziewajcie.
Nasz model telefonu nie wspiera wysyłania informacji o ilości znalezionych satelit i jakości sygnału - stąd CMS`y, które mają taka funkcję nie będą pokazywały prawdziwych wartości, albo będą puste pola.
Po CMS poruszamy się "strzałkami lewo prawo". zauważcie że gdzieniegdzie wciśniecie strzałki "w górę" zmienia opcje wyświetlania, (np okno ALT - ilość czasu w tabeli wysokości)."
ŹródłoWarto również włączyć sobie pokazywanie pokonanej drogi jakaś grubą kreską

Cytuj:
A gdzie filmik od obsługi Buddy'ego?
Narazie nie ma
