Teraz jest 15 paź 2018, 18:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Filtry do wody
PostNapisane: 23 wrz 2015, 22:53 

Gorzki napisał(a):
ja osobiście używam wojskowych tabletek do uzdatniania wody. Koleżka regularnie podrzuca mi je jak wróci z poligonu :mrgreen: na kilka dni extra sprawa, można pić wodę po przelaniu przez gazę jedna tabletka na litr i po pół godziny nadaję się do picia. U mnie żadne skutki uboczne nie występowały. Co do smaku takiej wody to już inna sprawa. Smakuje jak kranówa w blokach z Tomaszowa Maz. u schyłku komuny rocznik 88 :lol: jednym słowem wali chlorem aż miło . Pewnie po jakiś 20 dniach ciągłego stosowania na surowo bebechy by siadły ale na kilka dni jest ok.

właśnie mnie zastanawia ciągle, czy takie tabsy są w stanie zabić te wszystkie bakterie, i inne mikro żyjątka znajdujące się w takiej wodzie...

PostNapisane: 25 wrz 2015, 15:47 

myślę że tak. Jak wyżej pisałem piłem taką wodę prosto z zbiorników bądź rzeczek rzadko kiedy czystych (wyjątek stanowi woda z rz. Rawki tam nie potrzebne były tabsy :) ) i nic mi nie było więc śmiało można pić

PostNapisane: 28 wrz 2015, 22:24 

Gorzki napisał(a):
myślę że tak. Jak wyżej pisałem piłem taką wodę prosto z zbiorników bądź rzeczek rzadko kiedy czystych (wyjątek stanowi woda z rz. Rawki tam nie potrzebne były tabsy :) ) i nic mi nie było więc śmiało można pić

mogło Ci nic nie bić, bo na np. w wodzie były niewielkie ilości bakterii, albo są one na tyle niegroźne, ale z czystej ciekawości dalej zastanawiam się, czy tabsy są w stanie je zniwelować do zera.

PostNapisane: 01 paź 2015, 16:20 

Do zera być może nie, najwyżej się posrasz i tyle, nie ryzykujesz nie żyjesz :mrgreen:

PostNapisane: 01 paź 2015, 21:04 

Gorzki napisał(a):
Do zera być może nie, najwyżej się posrasz i tyle, nie ryzykujesz nie żyjesz :mrgreen:

w sumie racja, biegunka to też w końcu jakieś przeżycie:P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1