Teraz jest 22 paź 2018, 09:11

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rowerowe?
PostNapisane: 28 sty 2015, 15:43 

Słuchajcie, ze względu na to, że robię uwielbiam jazdę rowerem i średnio dziennie udaje mi się 40 km zrobić, chciałabym rozpocząć temat dotyczący wyjazdów rowerowych(oczywiście utrzymując temat forum):D

Czy ktoś z was jest tutaj fanem dłuższych przejazdów z dzikim nocowaniem? Znacie może jakieś ciekawe trasy w Polsce. Ostatnio słyszałam, że mają robić ścieżkę (kostka) wzdłuż Odry, niby spoko, ale to trochę może zepsuć klimat takich wycieczek :(

PostNapisane: 28 sty 2015, 15:47 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Dobry kierunek rozmow.
Sam juz dawno nie korzystalem z roweru. Ale pare lat temu regularnie jezdzilem. Dziennie pokonujac 80 dla odmiany, nie byly to rekreacyjne wycieczki (glownie do roboty i z powrotem), ale luzne w plener tez bywaly.
Na obecna chwile mam wileka ocote wrocic do tematu rowerowego w praktyce i najblizszego lata mam nadzieje to osiagnac. Jedno, ze kondycje musze poprawic, drugie, ze musze przypomniec psu jak to jest biec przy rowerze i trzecie tak po prostu. :)

Tyle, ze najpierw musze odrestaurowac moj rower. A co za tym idzie zmienic caly osprzet gdyz ramy nie chce zmieniac. Moze to wyjsc drozej jak zakup nowego tej klasy, ale jak napisalem ramy nie zmienie. Jest jak zona. :)

http://www.vagabundog.pl

PostNapisane: 28 sty 2015, 15:54 

Z psem- przyjemne z pożytecznym :P

PostNapisane: 28 sty 2015, 15:57 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Dokladnie tak :)
Frajda naprawde wielka... szczegolnie gdy rozwinie sie odpowiednia predkosc, a taki psiak sunie sobie obok. :)

PostNapisane: 28 sty 2015, 16:20 
Założyciel
Założyciel

Ja po Polsce nie jeżdżę rekreacyjnie bo uważam że jest bardzo niebezpiecznie na drogach i szkoda zostać kaleką przez jakiegoś debila.

Niemniej jednak rowerek lubię i z dłuższych wyjazdów mam:
Wyjazd z Katowic do Gdańska. 580 km w 77 godzin. Pisałem o tym tutaj.
Do tego wycieczki po Polsce (np. do Auschwitz czy po Jurze) nie więcej niż 100 km.
Jeden wypad na Czechy, 163 km opisywane tutaj

Do tego mam trochę tras po południowej Holandii i Belgii (gdzieś około 400 - 500 km), ale jeszcze nigdzie nie opisywałem.
Ogólnie rower uważam za najprzyjemniejszy środek transportu. Jest szybszy i mniej męczący od marszu, a jednocześnie jest na tyle wolny że można spokojnie podziwiać okolicę i wjechać praktycznie wszędzie tam gdzie można dojść, czego nie da się zrobić już na motorze.

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 28 sty 2015, 17:27 

Wszystko jest dla ludzi, a debile też jeżdżą na rowerach... niestety :(

PostNapisane: 28 sty 2015, 17:30 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

Ja osobiscie, mieszkajac w Warszawie rzadko kiedy jezdzilem po drogach. A juz na pewno nie z psem. Mamy mnostwo mozliwych terenow bez towarzystwa samochodow. W samym miescie co raz wiecej sciezek rowerowych, po ktorych tez mozna fajnie i bezpiecznie sie poruszac. Ale prawda jest, ze wtedy nalezy miec wieksza uwage na wspomnianych debili, czy to w samochodach (skrzyzowania) czy pieszych, ktorym nader czesto myla sie sciezki rowerowe z chodnikami.

PostNapisane: 28 sty 2015, 17:56 
Założyciel
Założyciel

U nas w mieście też są ścieżki, ale łażą po nich piesi, a SM ma to w du*ie ;D

Jak rower to tylko na wyjazd, albo żeby se po parku pojeździć. Często też z kumplem jeżdżę po nocy, jak jest mniej aut - wtedy jest znacznie bezpieczniej. Z takich nocnych wyjazdów to często lecimy na Kobiór i z powrotem (ok 80 km) lub pociągiem do Częstochowy i cała noc do Kato (trochę powyżej 100 km)

"Coś ci powiem... to nie jest trafna myśl. A przecież wiesz, co dzieje się z ludźmi, którzy tracą trafność sądu, prawda? (...) masz patrzeć prosto na to ostrze. To ci pomoże zachować trafność sądu" - George Stark

PostNapisane: 28 sty 2015, 17:58 
Honorowy członek forum
Honorowy członek forum

No, nocne wypadziki tez fajne. Pamietam jeden twoj filmik z takiego.
Osobiscie bardzo lubilem jezdzic po sniegu, choc przyznam, ze nie za czesto mialem okazje.

PostNapisane: 28 sty 2015, 18:02 

Ja jako rowerzysta i piechur mieszkający w W-wa niestety mam styczność debilami zarówno zmotoryzowanymi, pedałującymi i pieszymi a jagoresze że wszyscy oni widzą zło w innych a nie patrzą na siebie. W lesie kabackim na leśnej ścieżce pieszorowerowej debile rozjechali by mnie i moich synów rowerami bo nie patrzą jak jadą i do tego zapieprzają ile tchu, na ścierzkach rowerowych już mieście jeżdżą obok siebie zamiast jeden za drugim, że o pieszych, biegaczach i rolkażach nie wspomnę na dodatek rowerzyści potrafią mieć pretensję do pieszych ze im na ścieżkę wchodzą ale jak sami popieprzają stadami po chodniku to już jest ok... a najgoresze ze potrafią tak jechać po chodniku gdzie 20 cm w lewo lub prawo jest ścieżka... czy to nie jest glupie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1